лудомания

Лікування залежностей

гарантовано

Запишися зараз!

Програма 12 кроків: Як позбавиться залежності?

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

12 кроків до лікування

Боротьба із залежністю - це одне з найскладніших протистоянь, з яким стикається людина. Вийти з нього переможцем дуже складно, і часом впорається самостійно просто неможливо. Програма 12 кроків якраз створена, щоб допомогти залежній людині впоратися зі своєю проблемою. Вона не просто змусить відмовитися від залежності, а навчить отримувати задоволення від життя, вказавши правильний шлях.

Головна перевага програми 12 кроків – це різноплановість. Вона здатна допомогти людям із будь-якою залежністю, викорінюючи головну причину, яка перебуває у їхній голові. Саме тому програма така відома у всьому світі і використовується повсюдно.

Програма 12 кроків здатна позбавити:

Для початку нового життя потрібно зробити лише 12 кроків:

 • Визнати свою залежність і прийняти те, що лікування — це єдиний вихід;
 • Повірити в те, що є Вища сила, яка здатна вилікувати, вказавши правильний шлях;
 • Довірити свою долю і життя Богу, повністю віддавши йому владу над собою;
 • Провести оцінку своїх вчинків та осмислити те, до чого вони привели;
 • Визнати свої помилки та покаятися в них перед людьми, яким вони зашкодили;
 • Підготувати себе до лікування та звільнення від усіх недоліків;
 • Каятися і щиро просити Бога пробачити за допущені помилки;
 • Згадати всіх людей, яким ви завдали неприємностей і завдали душевного болю;
 • Викупити свою провину перед ними, відшкодувавши завдані їм збитки;
 • Зробивши це, проведіть самоаналіз та визнайте інші свої помилки;
 • Усвідомте силу молитви і покращуйте через неї спілкування з Богом;
 • Досягши лікування від своєї недуги, поділіться порадою з тими, хто її потребує, донісши сенс програми 12 кроків.

Як програма допоможе вам позбутися залежності?

Програма 12 кроків насамперед допомагає людині знайти підтримку ззовні. З допомогою віри людина відчує те, що джерело залежності робить його щасливішим, лише створює ілюзію цього. Проте варто звернути увагу, що цей спосіб лікування залежності це не панацея. Програму 12 кроків потрібно сприймати швидше як покажчик, за допомогою якого можна знайти правильний шлях. І після того, як ви його знайдете, потрібно докласти колосальних зусиль, щоб повністю вилікуватися.

Програма 12 кроків самостійно: Чи можна впоратись без допомоги?

З огляду на те, що програма 12 кроків заснована на вірі, впорається самостійно, безумовно, можна. Тим не менш, подолати поодинці досить складно, адже багато хто з пунктів невіруюча людина не в змозі навіть зрозуміти, вже не кажучи про те, щоб виконати. Найвірніше рішення — звернеться до людини, яка пройшла програму 12 кроків самостійно і готова поділятися своїм досвідом. Однак, якщо ви не віруючий, найкраще звернеться до фахівців і пройти курс, спрямований на лікування залежності в реабілітаційному центрі.

Відгуки залежних у колишньому люди

Програма 12 кроків допомогла незліченні кількості людей по всьому світу, тому сумніватися в ній не варто. Проте, варто визнати, що вона здатна допомогти далеко не кожному залежному. Не всі люди можуть повірити у Вищі сили навіть за допомогою професіоналів, і це варто враховувати. Бувають і такі люди, які просто не здатні виконати 12 кроків самостійно, через що втрачають віру у цей метод.

Напевно можна сказати одне — спробувати його варто, адже він не так відомий. Однак, якщо програма вам не допомогла, це не означає, що потрібно опускати руки! Залежність – це не вирок! Є багато інших способів позбавитися залежності — потрібно лише знайти той, який допоможе вам.

Чому віра в Бога і Вищі сили важлива в процесі зцілення від залежності?

Ні для кого не секрет, що наявність системи переконань дає вам стабільність, відчуття мети та глибше розуміння самого існування. Це також допомогло незліченній кількості людей у всьому світі подолати труднощі у своєму житті. Такі групи, як Анонімні Алкоголіки або Наркомани, існують так довго, почасти через глибокий вплив капітуляції перед Вищою силою. Розуміння того, як віра може допомогти впоратися із залежністю, може наблизити вас до одужання і навіть до Бога.

Залежність може зашкодити вашим стосункам із Богом

Пристрасть до наркотиків, алкоголю або лудоманія позначається на всіх стосунках у вашому житті. Розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, згубно впливають на стосунки людини з батьками, дітьми, чоловіком і дружиною, колегами, друзями та Богом. У деяких випадках ви можете звинуватити Його в негативних подіях у вашому житті, які призвели до залежності, або в тому, що він не врятував вас.

Відновлення зв’язку з вашою вірою може зайняти деякий час, але воно, безумовно, дасть вам відповіді та надію на яскраве майбутнє. Коли ви почнете детоксикацію і здобудете ясність розуму, зможете по-новому поглянути на свої сумніви і страхи. Часто люди виявляють, що тверезість нагадує їм про почуття мети і задоволення, які дала їм віра.

Роль релігії в одужанні

Більшість світових релігій вчить, що всі ми діти Божі і що шлях до праведності лежить через любов до Бога. Прощення відіграє вирішальну роль у біблійних вченнях, і багато людей, які борються із залежністю, розчарувалися в собі і вірять, що світ теж розчарувався в них. Прощення себе і людей, які могли заподіяти вам зло, також є важливою частиною терапії.

Крім того, повернення в контакт із вірою допомагає вам перебудувати своє мислення. Як результат, любов і позитив були на чолі ваших дій. Якщо ви ставитеся до себе та інших із добротою, вам буде набагато легше чинити опір спокусі та вести здоровий спосіб життя.

Як варіанти практики віри під час реабілітації?

Деякі реабілітаційні спільноти включають християнські практики в повсякденне життя клієнтів, які відвідують їхні програми. Це включає в себе релігійні служби, щоденну молитву, вивчення Біблії та можливість поговорити з пастором, коли вам це потрібно. І, звичайно ж, програма “12 кроків”. Лікування - це чудовий час, щоб возз’єднатися зі своєю вірою. Адже таким чином вам нагадують, що незважаючи ні на що, хтось завжди поруч із вами. Коли ви відчуваєте слабкість, відчуваєте тягу або симптоми скасування, ви можете знайти розраду і шукати відповіді в молитві та медитації.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Хто є творцем програми 12 кроків?

} Білл Вілсон, колишній член Анонімних Алкоголіків, створив 12 кроків у далекому 1938 році. Під час власного досвіду він записав свої ідеї та поради щодо тверезості. Об'єднавши ці поради з кількома іншими вченнями та християнським натхненням, Вілсон застосував 12 кроків на практиці. В результаті чого дана методика через кілька років стала вельми популярною.

Як у Біблії трактують поняття - залежність?

У Біблії є конкретне визначення залежності, яке стосується наших стосунків із Богом. Залежність - це вибір або переслідування чогось іншого, крім Бога, звичним, шаблонним або повторюваним чином для задоволення конкретної потреби. Ці дії здійснюються людиною, незважаючи на неадекватність механізму подолання і негативні наслідки, що виникають.

Чи вважається залежність гріхом?

Прихильники багатьох світових релігій вважають, що залежність - це гріх. Але її можна легко зупинити за допомогою духовних практик (наприклад, багато і регулярно молитися). Хоча в залежності є духовний компонент, залежність також має фізичний компонент, який класифікує її як хворобу.

Чому Бог хоче, щоб ми були здорові і чому для Нього це так важливо?

Гарне здоров'я є важливою частиною впевненості в собі. Уважне ставлення до власного здоров'я дасть нам змогу реалізувати наш божественний потенціал і ефективніше служити іншим. Те, як ми ставимося до свого тіла, впливає на наше духовне здоров'я і нашу здатність отримувати керівництво від Святого Духа.
}