лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Лікування наркоманії в Україні. Реабілітаційний центр Випускний

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке наркоманія?

Наркоманія — страшна хвороба та бич сучасності. За статистикою, 72% людей хоча б раз у житті вживали наркотики, а 24% робить це іноді. 8% жителів СНД тією чи іншою мірою в залежності від наркотичних речовин. Ці цифри по-справжньому лякають. Адже найчастіше вважається, що вживання легких наркотиків не несе серйозних наслідків, однак це не так. Перехід до більш агресивних речовин, поведінкові девіації та цілий комплекс проблем зі здоров’ям — лише дещиця того, чим загрожує ця шкідлива звичка.

Які основні симптоми наркотичної залежності?

Наркоманія, як і будь-який інший розлад психіки (лудоманія, алкоголізм) має ряд симптомів. Їх своєчасне виявлення є одним із головних ключів для ефективного одужання.

На жаль, засоби масової інформації намалювали безліч карикатур, що вводять в оману. Як результат, вони далеко не завжди об’єктивно висвітлюють те, як виглядає або поводиться людина, яка страждає на розлад, пов’язаний зі зловживанням психоактивними речовинами. Часто люди не визнають, що мають проблему, і друзі чи члени сім’ї першими помічають, що щось змінилося. Якщо ви стурбовані тим, що ви або ваша близька людина страждаєте від залежності, невизначеність ускладнює подальші дії. Тим не менш, є деякі контрольні ознаки та симптоми, які допоможуть вам визначити будь-які потенційні проблеми.

наркотическая зависимость

Дрібні фізичні симптоми

Побічні ефекти можуть містити невеликі зміни зовнішнього вигляду, які можуть стати помітними. Налиті кров’ю чи червоні очі, точкові чи розширені зіниці все це явні ознаки зловживання наркотиками. Також зверніть увагу на текстуру шкіри та колір обличчя. Часта ненормальна набряклість і почервоніння або розмитий колір також можуть вказувати на зловживання наркотиками або алкоголем.

Багато форм зловживання наркотиками супроводжуються невеликими поведінковими змінами, які можна вважати тиками Якщо ви помітили що-небудь з наступного, це може бути ознакою прихованого стану:

  • Постійний свербіж у певній ділянці тіла
  • Імпульсивне опускання рукавів, щоб приховати сліди
  • Невиразне мовлення
  • Часте сопіння

Хоча це не остаточні ознаки, якщо вони супроводжуються скритністю чи захисною поведінкою. Як результат вони можуть дати корисні підказки щодо того, що щось не так.

Загальний вигляд

Тривале зловживання наркотиками та алкоголем може призвести до різких змін зовнішності. Багато ліків пригнічують апетит або мають інші побічні ефекти, що змінюють, а це означає, що зловживання ними часто призводить до видимих змін ваги.

Ці швидкі зміни у складі тіла, такі як раптова втрата або збільшення ваги, або відсутність інтересу до догляду за собою, особливо якщо він знижується без пояснення причин, також можуть вказувати на зловживання психоактивними речовинами та можуть викликати занепокоєння.

Додаткові аксесуари

Це може бути очевидним показником, якщо ви знайдете обладнання в кімнаті чи серед його речей. Деякі загальні елементи включають:

  • Обгортковий папір для цигарок
  • Труби
  • Шприци
  • Згорнуті банкноти
  • Нарізані соломинки
  • Забруднені ватяні палички
  • Запальнички
  • Обгорілі ложки або пробки від пляшок
  • Бонги
  • Лезові бритви
  • різання поверхонь, таких як дзеркала або скло

Не всі наркотики вимагають чогось для їхнього використання, але ви можете побачити інші предмети, що вказують на зловживання. Наприклад, флакони з ліками від більш ніж одного лікаря можуть бути ознакою зловживання ліками, що відпускаються за рецептом.

Люди можуть використовувати примочки для очей, щоб приховати ефект налитих кров’ю очей. І хоча це не є точним показником, ненормальна кількість може бути підказкою. Залежно від багатьох факторів людина, яка бореться із залежністю, може піти на багато чого, щоб приховати фізичні ознаки.

наркозависимость

Чи можна позбутися наркотичної залежності назавжди?

Говорять, що колишніх наркоманів не буває. І частково це правда. Одного разу ступивши на цю стежку, постійно виникає бажання повернутися - адже якщо минулося, обійдеться знову. Так розвивається залежність. Але, крім психологічної залежності від наркотичних речовин, не варто забувати і про незворотні проблеми зі здоров’ям, які обов’язково виникають у наркозалежних. Деколи їх не можна виявити на ранніх стадіях. Багато хто з них у принципі складно діагностується — наприклад, психічні розлади та порушення роботи мозку. Але систематичне вживання наркотичних речовин у ста відсотках випадків призводить до серйозних збоїв у роботі організму.

Наркоманія — сама по собі хвороба і, найчастіше, з летальним кінцем.

Так чи можна вилікувати наркомана? Можна, але якщо він сам цього хоче.

Методи лікування наркоманії

Звертаємо вашу увагу, що лікуванням наркоманії може займатися лише доказова медицина. Жодні народні засоби, цілителі, поради з інтернету та самолікування не принесуть належного результату. Більше того, це може погіршити проблему і призвести до катастрофічних наслідків для здоров’я залежного.

Лікування наркоманії може проводитися вдома або в стаціонарі. Все залежить від історії хвороби. Однак, ми рекомендуємо вам не нехтувати медичною допомогою і виконувати всі рекомендації лікаря. Якщо лікар каже, що пацієнту потрібна ізоляція або госпіталізація — це дійсно необхідно.

До основних методів лікування можна віднести:

  • деінтоксикація організму (виведення наркотичних речовин та їх продуктів розпаду)
  • медична та психосоціальна реабілітація
  • відновлення роботи органів та систем
  • лікування агоністами та антагоністами опіоїдів
  • замісна терапія
  • психотерапія
  • гіпнотерапія
  • рефлексотерапія

Кожен випадок є унікальним, і лікування підбирається в індивідуальному порядку. Але не забувайте, що багато залежить і від самого хворого — він повинен бути налаштований на лікування і будь-що утримуватися від вживання наркотиків і алкоголю.

Фахівці реабілітаційного центру Випускний допоможуть вам на шляху до одужання. Для отримання консультацій ви можете звернутися до нас безкоштовно.

Два етапи лікування наркозалежності

  1. Зняття абстинентного синдрому (ломки), тобто фізичної залежності. Це комплекс медичних процедур, який допоможе прибрати у пацієнта потяг до наркотиків.
  2. Реабілітація наркозалежних — повернення до здорового життя без залежності. Це найважливіший етап, коли необхідно знайти причину виникнення залежності, усунути психологічні проблеми — невроз, депресію, знайти сенс у житті.

Допомога близьким при наркозалежності

Родичі наркозалежних можуть звернутися до нашого реабілітаційного центру за отриманням консультації. Іноді людина не до кінця усвідомлює проблему — і тоді рятувати її життя доведеться саме вам. Ми надаємо всю необхідну допомогу та психологічну підтримку, навчимо правильно спілкуватися із залежною людиною та допоможемо донести важливість лікування. Лікування наркоманії, як і лікування алкоголізму, найчастіше — складна і довга дорога, де перешкоди до одужання ставить сам залежний. Але разом ми зможемо його подолати!

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Яка статистика щодо лікування наркоманії у світі?

За даними Національного інституту боротьби зі зловживанням наркотиками, майже у двох третин людей, які пройшли курс лікування, протягом одного тижня після виходу з реабілітаційного центру виникає рецидив. Ще більш тривожним є той факт, що у 85% одужуючих наркозалежних виникає рецидив протягом першого року лікування. Як бачите, одужання – це справді важка битва.

Яка кількість наркоманів у світі загалом?

Близько 270 мільйонів осіб (або близько 5,5% населення світу віком від 15 до 64 років) вживали психоактивні речовини у 2021 році. За оцінками, близько 35 мільйонів людей страждають на розлади, пов'язані з вживанням наркотиків (наркотична залежність)

Чи можна вважати кофеїн наркотиком?

Кофеїн – це препарат, який стимулює (підвищує активність) ваш мозок та нервову систему. Кофеїн міститься у багатьох напоях, таких як кава, чай, безалкогольні напої та енергетичні напої. Шоколад також містить кофеїн. Але кофеїн не є психоактивною речовиною.

Чому не можна легалізувати наркотики?

Прихильники легалізації стверджують, що війна нації з наркотиками зазнала невдачі. На їхню думку, легалізація наркотиків знищить величезний мотив прибутку для торгівлі людьми. Таким чином, зменшиться злочинність та насильство. Ресурси нації тоді будуть вільні для антинаркотичної освіти, лікування та реабілітації.