лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Тривожно-уникаючий розлад особистості – хвороба невпевнених людей

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке уникне розлад особистості

Щодня ми взаємодіємо з великою кількістю людей. З кимось товаришуємо, з кимось працюємо. І не підозрюємо, що серед наших знайомих є люди, які мають лудоманія. Серед наших знайомих також є люди, які щодня відчувають страх та незручність від спілкування з нами. Так проявляється тривожне уникне розлад особистості, що уникає – хвороба, яка не дає людині нормально жити, працювати і радіти життю.

Емоції при спілкуванні з іншими людьми відчуває кожен із нас. Але тривожний уникаючий розлад проявляється не так, як звичайний занепокоєння.

Люди, які мають ІРЛ, відчувають сильний страх, коли їм потрібно взаємодіяти з новими людьми. І особливо сильно тривожність проявляється у ситуаціях, коли необхідно виступати на публіці.

Основна причина страху – страх, що щось буде сказано не так, їх зрозуміють неправильно і засміють у колективі або під час виступу. Боязнь публічного осуду настільки сильна, що люди, які мають уникають розлад особистості, постійно лікують невроз, пов’язаний зі страхами публічності.

Избегающее расстройство личности

Симптоми уникаючого розладу особистості

На перший погляд, уникаючий розлад особистості симптоми має такі самі, як і звичайна сором’язливість. Погодьтеся, не кожен з нас любить виступати публічно. наприклад, читати доповідь перед повним залом колег. Але є суттєва різниця між звичайною сором’язливістю та уникаючим розладом.

Емоції та переживання, які відчуває людина в момент, коли їй потрібно щось сказати перед публікою, супроводжуються фізичним занепокоєнням, головним болем і можуть стати причиною постійної мігрені. Навіть за повної впевненості в тому, що виступ буде вдалим на 100%, людина просто не може впоратися з собою.

Фізичні симптоми

  • Сильна нудота або блювання
  • Приплив крові до обличчя
  • Непритомність
  • Озноб
  • Запаморочення
  • Тяжкість і біль у грудях
  • Почуття нереальності того, що відбувається
  • Дзвін у вухах
  • Сильна дрож у колінах
  • Надмірна раптова пітливість
  • Тримання в голосі

Часто всі ці симптоми настільки сильні, що спричиняють панічної атаки. Людина просто не може впоратися з собою і відмовляється від публічного виступу.

Когнітивні симптоми

Тривожний уникаючий розлад особистості, що ухиляється, також проявляється як переконання в тому, що всі оточуючі ставляться упереджено. Людина просто ігнорує свої найкращі якості, навіть незважаючи на запевнення в тому, що вона впорається і все добре. Низька самооцінка – одна з причин тривожного уникального розладу.

Негативні думки настільки сильно захоплюють людину, що вона не може впоратися навіть при похвалі. Автоматична негативна оцінка своїх якостей та досягнень – одна з причин того, що розвивається депресія, яка потребує термінового лікування.

Наведемо приклад того, як проявляється уникальний розлад особистості у відносинах з новими людьми.

  • У колективі новачок боїться розпочати першу розмову, познайомитися ближче. Він упевнений, що решта його засуджують. Боязнь сказати щось негаразд і негативні думки повністю заповнюють свідомість людини.
  • При спілкуванні з колегами людина вважає за краще мовчати, відповідає на запитання односкладово. Він відмовляється відвідувати корпоративи, не бере участі у громадських заходах і намагається бути якомога непомітнішим.

Поведінкові симптоми

Люди з соціальним тривожним уникаючим розладом мають поведінкові патерни, котрі беруть участь у поведінці. впливають на якість життя.

  • Часткове уникнення: Зниження голосу під час розмови та уникнення дивитися в очі. Вести діалог з такою людиною вкрай складно, оскільки вона практично не підтримує спілкування.
  • Повне уникнення: Найяскравіший приклад – відомий фільм «Наречена, що втекла». Героїня неодноразово втікала зі своїх весіль. Це властивий людям, у яких уникає розлад особистості, пошук можливостей уникнути соціальної взаємодії. Наречений майже довів наречену до вівтаря, бо не втрачав із нею зорового контакту. Але щойно він перервався, героїня втекла.
  • Втеча: Під час важливого заходу піти додому, або сховатися від усіх у туалеті, коли колектив гуляє корпоративою. Така поведінка для сторонніх здається дивацтвом, а для людини тривожно-уникаючий розлад особистості приносить безліч незручностей та проблем у спілкуванні.

Уникаючий розлад особистості у дітей

  • Істерика в людному місці, дитина не може відпустити маму чи тата.
  • Відмова від гри з іншими дітьми, особливо часто проявляється в дитсадку – дитина сидить окремо в кутку та відмовляється від колективних ігор.
  • Загальмованість поведінки – найчастіша ознака тривожного розладу в ранньому віці.
  • У підлітковому віці тривожний уникаючий розлад особистості, що ухиляється, проявляється як уникнення взаємодії з колективом.

Діагностика уникаючого розладу особистості

Щоб діагностувати проблему та розпочати лікування, лікар проводить на уникаючий розлад особистості тест. За результатами досліджень, соціальна тривожність яскравіше виражена у жінок, ніж у чоловіків.

Постановка діагнозу

Діагноз «уникальний розлад особистості» досить складний і не ставиться лише на підставі тесту. Фахівець проводить багато часу з пацієнтом, щоб визначити всі причини страхів та діагностувати розлад якнайретельніше.

Психотерапевт проводить ретельний аналіз історії психічного здоров’я. При діагностиці проводиться велике інтерв’ю, де наводяться приклад різні життєві ситуації. На підставі відповідей пацієнта лікар визначає, наскільки сильний страх.

Спеціальна оцінна шкала допомагає зробити на уникне розлад особистості тест найточнішим. Так відстежується динаміка хвороби і можна з’ясувати, на якому етапі життя у людини відбулася зміна у сприйнятті оточуючих.

Уникаючий розлад особистості симптоми

Лікування уникаючого розладу особистості

Хвороба, що уникає розлад особистості лікування вимагає тільки із застосуванням психотерапії. Додатково лікар може порадити прийом спеціальних препаратів, які зменшують тривожність та допомагають пацієнтові впоратися зі страхами та хвилюванням.

Кращий результат при лікуванні тривожного уникального розладу дає поєднання поведінкової та когнітивної терапії. Говорячи простою мовою, фахівець під час спілкування з пацієнтом кожному прийомі наводить у приклад різні життєві ситуації. Пацієнт розповідає, як би він вчинив, а лікар коригує поведінку та створює нові патерни, які закріплює психологічними прийомами.

Таким чином, у людини формується новий тип мислення, вона стає більш впевненою в собі і перестає боятися думки оточуючих. Нові стереотипи у поведінці допомагають налагодити стосунки в сім’ї, колективі та стають основою повсякденного життя. Одним з головних показників успішної терапії є сформована позитивна думка про себе та свої переваги.

Висновок

Тривожно уникає розлад особистості – це не найскладніший діагноз! Позбутися його досить просто, потрібно тільки не боятися звернутися до лікаря і пройти курс терапії. Психотерапевт також порадить почитати про розлад особистості книги, що уникає, які допоможуть краще зрозуміти себе.

Якщо ви помітили, що у вас чи ваших близьких спостерігається проблема, не варто панікувати! У легкій формі хвороби уникне розлад особистості самолікування може дати відмінний результат. Достатньо проаналізувати причини власних страхів та зробити зусилля волі. А якщо не виходить, фахівці завжди допоможуть вам позбутися розладу та розпочати нове повноцінне життя.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Як зрозуміти, що у мене уникаючий розлад особистості?

Відрізнити розлад особистості, що уникає, від звичайної сором'язливості вам допоможе список симптомів. У статті ми розповіли, які саме ознаки вказують на те, що людина має саме розлад. Найяскравіший приклад – панічна атака, небажання бачити оточуючих, потреба сховатися від усіх. Якщо у вас спостерігаються ці симптоми, варто звернутися до фахівця.

Що почитати, щоб краще дізнатися про розлад особистості, що уникає?

Якщо ви бажаєте дізнатися про хворобу всю корисну інформацію, зайдіть на будь-який книжковий сайт. Для уникне розлад особистості книги перебувають у розділі «Психологія». Сучасної літератури дуже багато. Радимо звернути увагу на видання Джозефа Анібалі «Тривожний мозок». Автор розповідає про причини тривожності та про те, як позбутися проблеми.

У мене розлад особистості, що тривожно уникає, можу я вилікуватися самостійно?

Варто зазначити, що при хворобі уникне розлад особистості самолікування дає добрі результати. Найважливіше – усвідомити проблему та почати шукати шляхи її вирішення. Вам допоможуть книги, які описують розлад та допоможуть краще зрозуміти, чому він проявляється у різних життєвих ситуаціях.

Де пройти на уникне розлад особистості тест?

Хочете перевірити на уникне розлад особистості симптоми? Можна купити спеціальну літературу, яка допоможе пройти тест та дізнатися, чи є у вас проблема. Але найкраще звернутися до лікаря-психотерапевта. Спеціалісти мають професійні тести, які допоможуть виявити проблему на самому початку розвитку.