

Природна реакція організму на підвищені навантаження та перевтома. втома. Здоровий сон 7-8 годин дозволяє повернутися в норму і знову бути бадьорими та енергійними. Якщо протягом тривалого періоду ви не відчуваєте себе відпочилими і вранці прокидаєтеся в розбитому стані найімовірніше, у вас хронічна втома. Як лікувати перевтому та які причини такого стану. Про все розповімо у статті.
Хронічна втома за сучасного ритму життя може накопичуватися роками. Це особливий стан організму, при якому значно погіршується та порушується робота багатьох систем. Починаються проблеми із серцем та судинами, постійний стрес та перепади настрою, гормональні та імунні порушення.
До 1988 року синдром хронічної втоми не виділяли на окреме захворювання. А сьогодні МОЗ визнає СХУ – так скорочено називають стан втоми, хворобою 21 століття.
Дорослі постійно перебувають у стані стресу. Нервова робота, бажання заробити більше грошей часті причини прояву хронічної втоми. Особливо добре знайомі симптоми СХУ затятим гравцям казино. Лудоманія часто проявляється як нервове виснаження і вимагає лікування.
Якщо ви постійно спите 8 годин на добу, але невроз та втома не проходять причина розбитого стану криється у порушенні обмінних процесів. Організм людини повинен регулярно отримувати необхідну для нормальної роботи енергію. Якісне харчування за формулою БЖУ основа здоров’я. Але навіть за здорового способу життя симптоми хронічної втоми можуть проявлятися щодня.
Хронічні інфекції в кишечникупризводять до появи дисбактеріозу. Виникає порушення проникності стінок тонкого кишечника. Хворі скаржаться на симптоми СХУ:
Хронічні інфекції в кишечнику. Одна з основних причин СХУ. Консультації гастроентеролога допоможуть підібрати правильний курс лікування та позбутися втоми та депресії.
Засвоєння метилів це складний процес засвоєння їжі, при якому речовини метильної групи розщеплюються приєднуються до молекул. В результаті обміну речовин організм отримує карнітин та коензими, які необхідні клітинам для переробки їжі в енергію. При порушеному метилюванні відбувається збій імунної системи.
Ослаблена імунна система дає збій, у результаті з’являються хронічна втома та депресія.
У результаті досліджень лікарі помітили взаємозв’язок між скаргами хворих на симптоми постійної втоми та наявністю у них хронічних інфекційних захворювань.
Розгорнутий аналіз крові визначає приховані інфекції. Лікар призначає лікування синдрому хронічної втоми препаратами.
Причини синдрому хронічної втоми можуть бути спричинені і зовнішніми факторами. Лікарі відзначають фактори, за яких СХУ може проявитися з великою ймовірністю. Перевірте, чи перебуваєте ви в групі ризику, і пройдіть на синдром хронічної втоми тест.
Якщо ви виявили у себе хоча б 5 факторів, варто звернутися до лікаря.
Хронічна втома у чоловіків та жінок проявляється однаково. Якщо основні симптоми захворювання постійно виявляються протягом 3-х і більше місяців – ndash; це вагомий привід негайно звернутися до лікаря.
Більшості дорослих добре знайомі ці симптоми. Якщо своєчасний відпочинок та відпустка не допомагають зняти нервову напругу, має бути лікування хронічної втоми під наглядом фахівця.
Не варто відноситися до синдрому хронічної втоми, як до легкого захворювання. Самолікування не допоможе вилікувати перевтому і втому від роботи, а лише посилить перебіг хвороби. Встановити причини хронічної втоми та призначити комплексне лікування СХУ може лише досвідчений фахівець.
У 70% пацієнтів із синдромом хронічної втоми при повному обстеженні виявляються супутні захворювання нервової, ендокринної та судинної систем.
Профільний фахівець може порекомендувати лікувальну фізкультуру та спеціальну дієту, щоб успішно вилікувати хронічну втому. Пити препарати від хронічної втоми без призначення лікаря заборонено!
Прийом препаратів для лікування синдрому хронічної втоми дасть ефект лише зі зміною способу життя. Поряд із процедурами, пацієнти повинні дотримуватись ряду рекомендацій, щоб вилікувати хронічну втому.
Для повноцінного життя важливо дбати про здоров’я та не нехтувати сигналами організму про початок СХУ. Синдром хронічної втоми обов’язково треба лікувати під наглядом фахівця. Самолікування негативно позначається на загальному стані і може спричинити глибоку депресію.
Багато хто не звертає уваги на перші ознаки хвороби і приймає втому за звичайне явище. Захворювання швидко переходить у гостру стадію, яка важко піддається лікуванню. Своєчасне звернення до лікаря за перших ознак СХУ запорука швидкого позбавлення хвороби.