лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Лікування тютюнопаління. Як вилікуватися від тютюнової залежності?

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Причини тютюнопаління: перший крок до залежності

У кого не було такої ситуації: ви підліток і спілкуєтеся з другом (подругою), який старший за вас, і він пропонує вам спробувати покурити. Хтось відповість, що відмовився і швидше за все збреше – ну хто не пробував курити у дитинстві. А хтось скаже як є – погодився та спробував.

Так ось, на диво, вчені з Каліфорнійського університету з’ясували, що немає жодної різниці: затятим курцем може стати будь-хто. Ця інформація може здивувати, але насправді різниці дійсно немає. Нікотинова залежність, як і будь-яка інша залежність, виробляється в будь-якому віці - чи то дорослим, чи то дитиною.

І найгірше, що може зробити людина, яка усвідомила свою нікотинову залежність – сидіти і розмірковувати: “А коли я став залежним від цигарок?”. Якщо у вас така проблема, то час не на вашому боці. Не варто витрачати його на марні філософствування та риторичні питання. Потрібно починати діяти!

Як виникає нікотинова та тютюнова залежність?

Не складно здогадатися, що “Тютюнова залежність” – це залежність від тютюну. Як би не так, основний компонент, який викликає залежність, – це нікотин. Працює він досить просто: при попаданні в кров, нікотин потрапляє в мозок (до речі, всього за 7 секунд) і блокує рецептори, що відповідають за роботу м’язів.

Багато в чому через це серцю доводиться виконувати подвійну роботу, яка сильно зношує його. У результаті серце старіє швидше за людину і з’являється серцева недостатність - серце не в змозі переганяти необхідний об’єм крові. А якщо продовжувати курити при серцевій недостатності, то ймовірно серце може раптово зупинитися.

Але це все про те, як нікотин впливає на організм людини. Але як він викликає залежність? Одним із побічних ефектів дії нікотину є додаткове вироблення дофаміну, який відповідає за відчуття “щастя”. При регулярному курінні людина стає залежною від цього гормону. Але треба розуміти, що разом із дофаміном виробляється також адреналін, який зношує організм. Важливо усвідомлювати: сигарети не допоможуть зняти стрес, не вирішать ваші проблеми, не зможуть допомогти. вилікуватися від депресії. Куріння, навпаки, порушує нормальне гормональне тло і лише ускладнює лікування психологічних розладів. І більше того, на додаток, ви можете отримати серйозні фізіологічні порушення в роботі легень і серцево-судинної системи.

Стадії тютюнової залежності: чи можна курити лише іноді?

Оскільки тютюнова залежність – це хвороба, медики виділяють у неї три основні стадії:

  • Початкова – людина курить нерегулярно, але за певних ситуацій. Спостерігається переважно психологічна залежність.
  • Розвинена – людина палить регулярно, навіть на самоті. Високий ризик фізичної залежності.
  • Термінальна – людина курить завжди і не може прожити без цигарок жодного дня. Спостерігається як фізична, так і психологічна залежність.

Стадії можуть з’являтися по черзі чи хаотично. Найчастіше курці розуміють, що необхідно кинути під час термінальної стадії. Нікотинова залежність розвивається непомітно для самої людини і, на жаль, почавши курити за компанію, великий ризик пристрасті до нікотину на постійній основі. Навіть якщо ви палите лише раз-два на місяць, варто вже сьогодні кинути цю шкідливу звичку. Навіть невеликі дози нікотину та продуктів горіння тютюну можуть призвести до незворотних наслідків для здоров’я.

Лікування тютюнової залежності

Рішення кинути палити – це перший крок до того, щоб розпочати лікування. Само собою просто взяти і відмовитися від куріння може далеко не кожен, а згідно зі статистикою Американського Онкологічного Товариства, на це здатні лише 4-7% курців. Тим не менш, самостійна відмова від куріння є досить популярною. Однією з головних методик є метод Аллена Карра.

А що робити решті 93-96% людей, які хочуть кинути палити, але мені можуть? Для таких серйозних випадків було розроблено свої методики. Вони відрізняються тим, що пов’язані на медикаментах. Суть полягає у заміні споживання нікотину через цигарки, наприклад, через пластир чи жуйку. Хтось скаже, що це шило на мило, але по суті це повільна, але вірна відмова від куріння.

На жаль, суспільство зараз влаштоване так, що навіть порада лікаря (яка бореться за ваше життя, між іншим) може бути сприйнята як втручання в особисте життя. Але не варто відкидати його. Мотивація дуже важлива і кожна людина знаходить її там, де їй зручніше. Це ще один спосіб кинути палити – отримати хорошу мотивацію чи привід. Багато батьків кидають палити після народження дитини, тому що не хочуть, щоб немовля постійно відчувало запах цигарок від рук.

Нікотинова залежність часто супроводжує алкоголізм. Багато людей, які регулярно випивають, курять на постійній основі або час від часу. І це завдає організму серйозного удару. Тому, почавши лікування від алкоголізму, пацієнту рекомендується також відмовитися від інших шкідливих звичок. У тому числі, кинути палити.

Як кинути палити? Перші кроки до лікування тютюнопаління

Після того, як людина вирішує кинути палити, вмикається таймер. І, згідно з цим таймером, відбуваються такі зміни в організмі:

  • Через 20 хвилин у вас артеріальний тиск і частота пульсу впадуть, швидше за все, вони були завищені;
  • За 12 годин кількість чадного газу в крові знизиться до нормального рівня;
  • За 0,5—3 місяці у вас покращиться кровообіг, а також відновляться дихальні шляхи;
  • Через 1—9 місяців кашель значно зменшиться, а також простіше дихатиме;
  • Через 1 рік після того, як ви відмовитеся від куріння, ризик ішемічної хвороби серця скоротиться вдвічі;
  • Усього через 2 роки після вибору у бік здоров’я, ймовірність інсульту знизиться до норми — точно така сама, як у людей, які ніколи не курили;
  • Через 5 років ризик розвитку раку ротової порожнини, горла, стравоходу та сечового міхура знижується у 2 рази. А у жінок, які кинули курити, ймовірність раку шийки матки стає такою, ніби вони ніколи не курили;
  • Через 10 років (порівняно з продовжуючими курити) знижується ризик смерті від раку легень у 2 рази, і крім того, ймовірність раку гортані та підшлункової залози знижується до норми;
  • Через 15 років шанс отримати ішемічну хворобу серця стає таким самим, як у людей, які ніколи не курили.

Кинути курити не так то просто, однак, необхідно. Подумайте про своє здоров’я вже сьогодні! Позбутися нікотинової залежності ви можете спробувати навіть самостійно - багатьом це вдається. Однак, якщо у вас не вийшло один раз, інший - зверніться до реабілітаційний центр Випускний. Ми допоможемо вам впоратися з тютюнопалінням і ви почнете дихати на повні груди!