

Фобії – явище поширене. За статистикою, 80% людей схильні до фобій тією чи іншою мірою. Тим не менш, не варто плутати їх із звичайним страхом.
Психофізіологічні реакції формуються протягом усього життя. У дітей немає почуття страху. З набуттям нового досвіду людина вчиться розпізнавати небезпеки. І раціональний страх, заснований на почутті самозбереження – це нормально. Але іноді ця система дає збій, і тоді з’являються фобії – нав’язливі ірраціональні страхи.
Незважаючи на те, що офіційна медицина виділяє понад 500 різних фобій, їх усі поєднують загальні ознаки:
Якщо ви знайшли хоча б три ознаки з перерахованих, зверніться до лікаря. Усі фобії мають тенденцію до розвитку і, з часом, можуть призвести до більш серйозних психологічних розладів і навіть реальних проблем зі здоров’ям фізичним.
Основна проблема фобій у тому, що їхня поява неухильно тягне за собою інші ментальні проблеми. Це можуть бути труднощі із соціальною адаптацією, коли люди кидають роботу, відмовляються від спілкування з друзями та близькими. Замкнувшись у собі та своїх переживаннях, багато хто може заглушувати біль за допомогою алкоголю та наркотиків. Хтось йде в уявні світи і знаходить залежність від комп’ютерних ігор, фільмів та серіалів. Частим супутником фобій є невроз та депресія.
Фобії можуть призводити до деструктивної поведінки та потягу до саморуйнування: люди завдають собі каліцтва, а в деяких випадках намагаються покінчити життя самогубством.
Насамперед необхідно усвідомити проблему. Це перший та головний крок.
Обов’язково зверніться до психотерапевта, який спеціалізується на роботі зі страхами. Не варто займатися самолікуванням чи ігнорувати свої почуття. Це може призвести до невиправних наслідків.
Часто ці методи необхідно застосовувати комплексно, щоб позбутися фобій раз і назавжди. Не бійтеся розпочати лікування фобій.
Немаловажною є участь у вирішенні проблеми і самого пацієнта. Дуже важливою є робота над собою, бажання подолати свої страхи. Не можна бігти від фобій чи ігнорувати їх. Часом, варто зіткнутися з причиною свого розладу віч-на-віч, щоб зрозуміти - боятися нічого, нічого по-справжньому страшного чи небезпечного тут немає.
Фобофобія — це сильний страх боятися. Деякі люди можуть бути налякані фізичними симптомами, які супроводжують страх, таким як прискорене дихання або запаморочення. Інші бояться розвитку ще одного фобічного розладу. Як лікування вам може знадобитися психотерапія чи медикаментозне лікування. Людина з фобофобією може боятися фізичних відчуттів, які приходять зі страхом, таких як задишка, спітнілі долоні або прискорене серцебиття. Вони можуть відчувати, що ці симптоми загрожують їхньому життю або можуть завдати незворотної шкоди. Або у них може бути страх розвитку специфічної фобії, такий як клаустрофобія (страх людних, замкнутих просторів) або трипанофобія (страх голок). Тривога очікування потенційної фобії фактично стає самою фобією. Багато експертів називають це пророком, що самовиконується
Що таке трискаїдекафобія? Незважаючи на довгу назву, визначення трискаїдекафобії насправді дуже просте: воно відноситься до ірраціонального та сильного страху перед числом 13. Але що таке страх перед числом 13 і звідки взявся цей страх?
Існує кілька різних теорій, але страх, швидше за все, пов’язаний із низкою легенд і забобонів. Споріднений страх, званий параскевідекатріафобією, - це страх п’ятниці, 13-го. Ця фобія відносно поширена в західному світі, але не поширена деінде. Тетрафобія, або страх чотири — аналогічний страх, поширений у деяких культурах Східної Азії.
У деяких людей трискайдекафобія може розвинутись через негативний досвід: якщо з ними трапилося щось жахливе на зборах 13 осіб або 13 числа місяця, у людини може розвинутися фобія з цієї причини. Деякі люди, як припускають психологи, також можуть бути більш схильні до фобії через хімічний склад мозку, факторів навколишнього середовища або генетики. Люди, чиї батьки або інші члени сім’ї страждають на трискаїдекафобію, можуть бути більш схильні до її розвитку.
Калігінефобія, також відома як венустрафобія або гінефобія. Це крайній страх перед вродливими жінками. Чоловіки можуть боятися дуже привабливих жінок. Симптоми калігінефобії можуть змінюватись від людини до людини. Ці симптоми залежать від ступеня страху, особистої історії страждальця та психічного стану під час первісної сенсибілізуючої події.
Симптоми калігінефобії можуть змінюватись від людини до людини. Ці симптоми залежать від ступеня страху, особистої історії страждальця та психічного стану під час первісної сенсибілізуючої події.
Калігінефобія може мати безліч причинних факторів. Часто причиною будь-якої фобії є травма. Наприклад, калігінефобія може виникнути через невдалі стосунки. Цей анамнез може викликати недовіру до красивих жінок, яка потім переросте у страх або фобію. Гінефобія (страх жінок) може бути викликана такими основними причинами, як невдалі стосунки, романтика чи дружба, жорстоке поводження в дитинстві з боку старшої жінки тощо.
Проблеми з впевненістю та самооцінкою можуть викликати страх перед гарними жінками. Люди, яким не вистачає позитивного уявлення про себе, можуть бачити красивих жінок вище за себе. Очікування відмови може змусити страждаючого уникати його джерела; красивих жінок, ось причина крайнього страху.