лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Абстинентний синдром. Як зняти синдром відміни алкоголю чи наркотиків?

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке абстинентний синдром?

Що таке абстинентний синдром? Це група симптомів, що у народі називається як “ломка”. Інакше його називають синдромом відміни. Виникнення цього стану обумовлено відмовою залежного від наркотичних речовин чи алкоголю. Абстинентний синдром виникає через добу-три після останнього вживання і може тривати близько тижня. Стан людини в цей період дуже тяжкий як у моральному плані, так і в плані самопочуття.

У поодиноких випадках синдром відміни може супроводжувати навіть відмову від куріння, а також психологічні залежності, такі як лудоманія.

Абстинентний синдром: симптоматика

Прояви синдрому відміни можуть бути найрізноманітнішими: все залежить від речовин, які вживав залежний. Велику роль відіграє вік та здоров’я пацієнта, а також термін залежності. Тим не менш, можна виділити найбільш поширені та характерні симптоми синдрому відміни:

  • фізична слабкість, порушення координації
  • безсоння, порушення сну, кошмари
  • байдужість до навколишнього світу
  • депресія, панічні атаки
  • агресивна поведінка
  • багате потовиділення
  • нудота, блювання, підвищене слиновиділення
  • порушення стільця (пронос), біль у животі
  • болючі відчуття у всьому тілі
  • гостре бажання випити / прийняти речовину

Синдром скасування — це дуже важкий і болісний стан, під час якого людина слабко контролює себе і страждає фізично та морально.

Щоб зняти абстинентний синдром, наркомани приймають чергову дозу. Саме існування цього стану робить людину залежною від заборонених препаратів. На даному етапі мета вживання наркотиків — не отримання задоволення, а спосіб позбутися страждань.

Абстинентный синдром

Причини абстинентного синдрому

Тіло та мозок працюють, щоб підтримувати стан рівноваги, відомий як гомеостаз. Прийом речовини змінює цей баланс, тому ваше тіло має зробити кроки, щоб пристосуватися, включаючи зміну рівня певних нейротрансмітерів. Ці речовини впливають на систему винагороди вашого мозку, спричиняючи викид хімічних речовин.

Коли ви регулярно приймаєте речовину протягом певного періоду часу, ваше тіло може виробити толерантність та залежність від цієї речовини. Толерантність означає, що для досягнення тих же ефектів, які ви випробували спочатку, потрібні великі дози речовини, у той час як залежність означає, що вашому тілу потрібна речовина, щоб уникнути ефектів відміни.

Якщо ви різко припините або зменшите споживання речовини, ваше тіло знову вийде з рівноваги, і можуть виникнути симптоми відміни. Такі симптоми часто бувають як фізичними, так і психічними та можуть бути потенційно небезпечними залежно від типу наркотику.

Симптоми відміни часто протилежні дії речовини. Наприклад, алкоголь є депресантом, тому якщо ви раптово припините вживати алкоголь, у вас можуть виникнути симптоми перезбудження, такі як тривога або занепокоєння.

Абстинентний синдром буває не тільки у наркоманів

Кожна людина повинна розуміти, що абстинентний синдром не завжди пов’язаний із вживанням наркотиків. На жаль, залежність може розвиватися і від інших, на думку багатьох, нешкідливих препаратів:

  • антидепресанти,
  • нейролептики,
  • психостимулятори,
  • снодійні,
  • седативні,
  • алкоголь.

Звичайно, більшість із цих препаратів продаються строго за рецептом і приймати їх можна лише під суворим контролем лікаря.

При тривалому застосуванні, навіть від звичайного снодійного, ліки від болю в серці або кошти кашлю може виникнути абстинентний синдром. На сьогоднішній день лікарі намагаються не прописувати подібні засоби без гострої на те необхідності, але, на жаль, дістати рецептурний препарат при належному прагненні все ще можливо. Що, безумовно, ускладнює контроль за обігом заборонених речовин.

Алкоголь

Не у всіх, хто кидає пити алкоголь, є симптоми скасування, але більшість людей, які кидають пити раптово після вживання достатньої кількості алкоголю протягом будь-якого періоду часу, може виникнути широкий спектр симптомів. У багатьох випадках ці симптоми спричиняють рецидив.

Героїн

Ті, хто пристрастився до героїну, відчувають деякі особливо сильні симптоми скасування, але навіть найважчі з цих симптомів проходять через п’ять-сім днів. Однак у деяких постистрий абстинентний синдром (PAWS) може тривати тижні або навіть місяці.

Маріхуана

У порівнянні з алкоголем та іншими наркотиками симптоми скасування, які відчувають деякі споживачі марихуани, коли вони намагаються кинути палити, виражені слабо. Але деякі з цих симптомів настільки неприємні для деяких, що вирішують повернутися до вживання препарату.

Нікотін

Не всі мають однакові симптоми нікотинової абстиненції. Як відомо багатьом курцям, симптом нікотинової абстиненції може утруднити відмову від цигарок. Є кроки, які ви можете зробити, щоб зменшити ці симптоми.

Оксиконтин (оксикодон)

Тяжкість оксиконтину та інших симптомів відміни опіоїдів, що відпускаються за рецептом, зазвичай пов’язана з тим, як довго ви приймали ліки і скільки ви приймали. Якщо ви приймали знеболювальне тільки за призначенням, у вас може взагалі не бути симптомів відміни або вони можуть бути дуже легкими.

Особливу групу людей, схильних до абстинентного синдрому, складають люди з алкогольною залежністю.

АС у алкозалежних

Алкогольний абстинентний синдром

Варто зауважити: алкогольний абстинентний синдром та похмілля — різні поняття. З похміллям можна впоратися самостійно: перетерпіти чи випити знеболювальне. Але синдром відміни — стан набагато складніший:

  • тремор століття, сильне тремтіння в руках
  • судоми
  • біла гарячка
  • порушення дикції
  • слухові та зорові галюцинації
  • проблеми зі сном
  • агресивна поведінка
  • підвищена тривожність

Спроби самостійно зняти абстинентний синдром нерідко призводять до запою. Звичка похмелятись – перший крок до розвитку алкогольної залежності. Запоєм, згідно з медичною термінологією, вважається навіть дводенне вживання міцних напоїв. І як ви можете здогадатися - потреба в лікуванні алкоголізму набагато ближча, ніж багатьом із нас здається..

Навіть одиничний випадок синдрому відміни при алкоголізмі призводить до незворотних порушень роботи мозку.

Як проводиться лікування?

Перший етап - детоксикація. Лікарям необхідно вивести з організму всі небезпечні речовини та продукти їхнього розпаду. Детоксикація дозволяє зняти абстинентний синдром. Для лікування можуть застосовуватися крапельниці, сечогінні препарати, специфічні антидоти, знеболювальні, заспокійливі та снодійні лікарські засоби.

Але зняти недостатню ломку. Адже зрозумівши одного разу, що все можна виправити, людина знову починає вживати. Тому комплексне лікування абстинентного синдрому повинно включати не тільки відновлення фізичного здоров’я, але й пошук і усунення потягу до алкоголю або наркотиків. Для цього потрібна робота з психотерапевтом. Іноді може застосовуватися гіпнотерапія чи кодування.

Щоб назавжди позбавитися залежності, необхідне тривале лікування. Уважне та дбайливе ставлення близьких необхідно, щоб допомогти хворому повернутися до повноцінного життя та назавжди відмовитися від шкідливої ​​звички.

Якщо дорогі вам люди потрапили до мережі алкогольної чи наркотичної залежності — зверніться до нас. Ми зробимо все можливе і впораємося з цією бідою разом. Також зверніть увагу на програму “12 кроків”, яка також може допомогти.

абстинентний синдром синдром лікування

Чи може абстинентний синдром бути смертельним?

Без медичного лікування синдром відміни деяких речовин, таких як алкоголь та бензодіазепіни, може бути дуже важким, а в деяких випадках навіть смертельним. Але це рідко.

Наприклад, важка алкогольна абстиненція іноді пов’язана із синдромом, відомим як біла гарячка. Якщо не розпізнати і не лікувати, біла гарячка може прогресувати до тяжких судом та потенційної смерті. За деякими оцінками, цей стан є меншим ніж у 5% людей, які відчувають абстинентний синдром. Однак це призводить до смерті приблизно в 15% випадків алкогольної абстиненції без лікування.

Чи можна зняти синдром відміни у домашніх умовах?

Як ми вже згадували вище, абстинентний синдром потребує лікування в умовах стаціонару. Проте не завжди вдається переконати близьких звернутися до лікаря.

Звертаємо вашу увагу, що зняти ломку в домашніх умовах можна лише після вживання алкоголю. У разі наркотичної ломки необхідний негайний виклик фахівця.

Як зняти алкогольний абстинентний синдром?

  1. Алкоголь сприяє зневодненню, і в першу чергу необхідно заповнити нестачу рідини в організмі. Хворому рекомендується випивати щонайменше два літри чистої питної води на день.
  2. Не нехтуйте знеболюючими. Стан людини значно покращиться, якщо позбутися головного болю.
  3. Здоровий сон — важлива складова для лікування абстинентного синдрому. Після зловживання алкоголем необхідно добре виспатися та відновити внутрішні ресурси організму.
  4. Повноцінне харчування необхідне. Оптимальним раціоном будуть каші, супи, парові овочі, біле м’ясо. Багатьом людям допомагає отямитися міцний чай із цукром. Тяжкої та жирної їжі варто уникати, щоб не перевантажувати шлунок та печінку.
  5. Дайте людині в спокої. Не треба засуджувати хворого та читати нотації. Ви зможете обговорити алкогольну залежність та методи її лікування вже після того, як закінчиться абстинентний синдром. Якщо ви не знаєте, з якого боку підійти до цього питання, зверніться до нас за консультацією.

Абстинентний синдром - це серйозний дзвінок. Не можна ігнорувати проблему. Сучасні методики дають змогу успішно лікувати як алкогольну, так і наркотичну залежність. Але на це потрібен тривалий час і підтримка близьких. Вилікувана залежність - це ремісія, яка може бути довічною.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Як швидко починаються симптоми відміни?

Як правило: симптоми абстинентного синдрому з'являються десь між 8 та 24 годинами після останнього прийому наркотиків. Ви почуваєтеся найгірше через 48-72 години (2-3 дні) після останнього використання. Симптоми зникають десь між 4 та 10 днями після останнього вживання.

Чи всі люди, які зловживають алкоголем, мають симптоми скасування?

Не всі, хто кидає пити алкоголь, мають симптоми скасування. Але більшість людей, які кидають пити раптово після вживання достатньої кількості алкоголю протягом будь-якого періоду часу, може виникнути широкий спектр симптомів. Багато разів ці симптоми спричиняють рецидив.

Як довго тривають симптоми відміни?

Зазвичай абстинентний синдром триває 3-7 днів. Але точна тривалість залежить від речовини, що зловживається, і серйозності зловживання. У деяких випадках для повного позбавлення організму речовини можуть знадобитися дні, тижні або місяці.

На що схожа дофамінова абстиненція?

Синдроми відміни залежать від речовини і зазвичай включають тривогу, напади паніки, дисфорію, дратівливість, збудження, біль, порушення сну, стомлюваність, ортостатичну гіпотензію, пітливість та потяг до наркотиків.