

Можна зі 100% упевненістю стверджувати: серед ваших знайомих є хоча б дві людини, у яких яскраво проявляється істеричний розлад особистості. І, найімовірніше, це жінки. Цей розлад практично не проявляється у представників сильної статі, а ось у представниць прекрасної зустрічається не так і рідко.
За статистикою, від 3% до 6% населення планети схильні до істеричної психопатії. Як правило, лікування не потрібне, адже кожен з нас може хоча б на хвилину виявити слабкість і вийти з себе.
Але якщо ви хочете для розуміння хвороби істеричне розлад особистості приклад – згадайте тих знайомих, хто займається творчістю. Знаєте фразу «Художника легко образити» – це про них. Творчі вразливі особистості практично завжди схильні до істеричного розладу.
Багато хто плутає хворобу з проявами характеру. Але істеричний розлад особистості ознаки має настільки явні, що переплутати їх із хвилинними проявами рис характеру дуже складно.
Пройдіть простий на істеричний розлад особистості тест і дізнайтеся, чи є у вас захворювання. Фахівці стверджують: якщо у вас чи у ваших знайомих спостерігається хоча б 3 пункти зі списку, можна ставити діагноз.
Поведінка людей, які мають такий розлад, відрізняється від загальноприйнятих норм. Такі люди одразу привертають до себе увагу – їх важко не помітити.
Істеричний розлад особистості призводить до проблем у сім’ї та у відносинах з оточуючими. Дуже складно вести нормальне життя, потрібно обов’язково звернутися до фахівця.
Хтось скаже – це просто такий характер! Але істеричний розлад особистості бере причини з дитинства, як і більшість подібних захворювань.
З дитинства таку дитину, як кажуть, «кружляють» усією родиною. Найчастіше він єдиний у родині, і бабусі з дідусями, мама, тато та інші родичі поспішають виконати будь-яку примху. З дитинства дитина стає майстерним маніпулятором. Якщо не так – істеричний розлад особистості у дітей, які не знають відмови, проявляється у вигляді істерики.
Другою причиною, чому з’являється розлад, є нестача уваги з боку батьків. Дитина дорослішає і розуміє, що плач та істерики не приносять бажаного результату. Розвивається бажання привернути увагу будь-яким способом. Найчастіше такі люди домагаються публічності, тим самим доводячи всім, що вони чогось варті.
У дітей та підлітків до 16 років істеричний розлад особистості проявляється у двох стадіях.
Симптоми дуже яскраві та їх важко переплутати з іншими проявами характеру дитини:
Якщо оточуючі приймають «правила гри» дитини, то поведінка стає адекватною на якийсь час. Але цей період недовгий. Підліткам потрібен вихід емоціям, тому прийняття їхньої поведінки стає передумовою для тяжких майбутніх конфліктів.
Істеричний розлад особистості симптоми має дуже виражені, і щодо поведінки підлітків легко визначити наявність проблеми.
Постійний шквал емоцій, з перебільшенням та примхами. Схильність до патологічного фантазування та істеричних реакцій на будь-яку відмову або неприйняття їх думки – непритомність та стигми.
Відрізняється театральністю поведінки та мови. Такі підлітки вміють справити вигідне собі враження, викликати співчуття та симпатію. Вони люблять перебувати в центрі уваги, їхня мова добре поставлена, емоційна з активною мімікою.
За статистикою, від 2% до 5% населення планети страждає від істеричної психопатії. Це відхилення від норми поведінки часто вважають особливістю характеру та не поспішають звертатися до лікаря. Але якщо вчасно не розпочати лікування, істеричний розлад особи почне руйнувати ваше життя. Основне завдання психотерапевта – навчити пацієнта вибудовувати відносини з оточуючими людьми.
При діагнозі істеричний розлад особистості психотерапія проходить у формі спілкування. Пацієнт отримує необхідну увагу і при цьому відбувається корекція поведінки та самосвідомості. Це один із найпростіших і не потребує серйозного втручання розлад особистості.