лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Реабілітаційний центр для наркоманів – все, що потрібно знати про реабілітацію наркоманії

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Реабілітація наркозалежних: що це і навіщо вона потрібна?

Наркоманія – це стан, який цілком можна назвати патологічним. Це затята пристрасть до вживання наркотичних речовин будь-яким шляхом. Зазвичай, йдеться про вдихання пари, ковтання та ін’єкційний спосіб. Наркомани роблять це, щоб досягти одурманювання, почуття ейфорії, відволіктися від реальності. Також це роблять, щоб усунути будь-який фізичний біль.

Популярні мотиви вживання наркотиків

На стежку наркоманії люди ступають, маючи різні причини та підстави. Найчастіше серед них відзначають:

 • Бажання втекти від реальності;
 • Незадоволеність собою, своїм життям;
 • Відсутність самореалізації;
 • Інфантилізм;
 • Відповідне оточення;
 • Психологічні травми та емоційні потрясіння;
 • Звичайна цікавість;
 • Перевищення доз ліків, встановлених лікарем;
 • Вживання ПАР під час вагітності (спадковий фактор).

Реабілітація наркоманії єдиний вірний вихід

Причин, чому людина стала залежною, дуже багато. А ось дорога, за якою піде повернення у повноцінне життя, лише одна. Причому вона необхідна навіть для інших видів залежностей, де не йдеться про вживання наркотиків. Наприклад, до них належить хвороба лудоманія (пристрасть до азартних ігор).

Реабілітація наркоманії це повноцінний комплекс заходів, розроблених провідними фахівцями. Крім того, методи лікування постійно вдосконалюються. А деякі схеми, медичні препарати, підбираються індивідуально під кожного пацієнта. Завдання такої програми повернути людину у реальне життя, де немає місця наркотичним речовинам. Причому важливо, щоб пацієнт зміг після цього здоровим повернутися не лише до сім’ї, а й загалом до суспільства.

Виклик лікаря нарколога

Чи можна вилікувати наркомана вдома?

На жаль, наркоманія – це хвороба, яка постійно прогресує. Вилікуватися самому без допомоги фахівців неможливо. Іноді, навіть усвідомлюючи адекватний звіт про свої дії, залежний все одно продовжує вживати. Більше того, розуміючи, що стає тільки гіршим, він підвищує дози або пробує нові види ПАР. А іноді взагалі залишають будь-які спроби чинити опір, смиренно поставивши на собі хрест.

Близьким та родичам важливо розуміти, що будь-які розмови не діють. Максимум вони матимуть короткостроковий ефект. А після цього їхня кохана людина не просто відновить вживати наркотики, а збільшить їхню кількість. Він може стати агресивним, може з’являтися вдома. І все це для того, щоб домочадці не чинили на нього психологічного тиску.

Отже, ні. Вилікувати наркоманію у домашніх умовах неможливо. Допомога спеціалістів обов’язкова.

Центр допомоги наркозалежним: перші кроки до одужання

Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим краще. Однак навіть за найважчих стадій не варто опускати руки. Сьогодні світ постійно розвивається, розробляються нові методи та технології. Завдяки їм надати допомогу залежному стає простіше. До того ж, підбір програми лікування має індивідуальний характер.

У центрі працюють досвідчені фахівці. Завдання яких набагато глибше, ніж може здатися. Адже перше, що потрібно зробити пацієнтові, це прийняти своє становище. А вже над цим працює ціла команда досвідчених лікарів різних медичних напрямків.

Як фахівці можуть допомогти наркоману зробити перший крок

 • Привести до усвідомлення, яку руйнівну дію чинять наркотики;
 • Викликати бажання зав’язати, наводячи аргументи та аргументи;
 • Замотивувати, поставити позитивні цілі на життя;
 • Зробити так, щоб хворий сам ухвалив рішення про проходження курсу реабілітації.

Саме з цього починається Лікування наркоманії. Процес буде набагато ефективнішим, якщо пацієнт сам прийняв це рішення. І якщо він розуміє, навіщо це потрібно саме йому.

Реабілітація залежних існуючі методи лікування

На даний момент існує кілька способів, які демонструють відмінні результати. Вони допомагають залежному вилікуватись, а також реабілітуватися в очах громадськості.

Популярні варіанти лікування

 • Найвідоміший метод це 12 кроків. Програма створена ще 1939 року і навіть зараз демонструє свою ефективність. По суті підхід є комплексним. Починається все з усвідомлення поточної проблеми, а потім крок за кроком настає одужання. Фахівці працюють над тим, щоб відновити у залежного духовне та особистісне зростання.
 • За методом Маршака Лікування починається після того, як хворий подолав абстинентний синдром . У схему лікування включені медитації, відновлення навичок спілкування та відвідування анонімних груп.
 • Сімейна психотерапія це метод, який допомагає не лише пацієнту, а й його близьким. Цілком очевидно, що не минають безвісти роки, прожиті поруч із залежним. Тому фахівці допомагають налагодити контакт, вирішити проблеми зі спілкуванням, усунути образи.

Лікування та реабілітація наркоманів обов'язкові етапи

Якщо підсумувати, то всі існуючі програми, так чи інакше, мають основні етапи.

 • Насамперед, це прийняття. Оскільки будь-який шлях починається з ухвалення проблеми, а лише потім починаються пошуки вирішення.
 • Після цього починається діагностика. Лікарям необхідно встановити факт залежності, симптоми, а також стан організму хворого.
 • Слідом необхідні детоксикація та стабілізація. У багатьох залежних проявляється абстинентний синдром, безсоння, лихоманка та інше. Фахівці допоможуть упоратися з цим.
 • Потім починається етап реабілітації, який також включає в себе протирецидивні методи. Як тільки в людини зникає психологічна та фізична залежність, починається робота над її соціальним життям. Наприклад, усунення старих контактів (знайомих наркоманів, алкоголіків та інших тригерів).

Лікування від наркоманії ціна скільки коштує курс?

Вартість лікування від наркоманії має індивідуальний характер. Як і у випадку з іншими захворюваннями, буде потрібна повноцінна діагностика стану організму. З пацієнтом працюють терапевти, психотерапевти, наркологи та інші досвідчені фахівці. Крім психологічної допомоги також призначаються медичні препарати. Призначається відвідування анонімних груп для залежного та близьких залежних.

Тому назвати точну вартість, без оцінки стану хворого, дуже важко. І рекомендується звернутися до центру реабілітації за консультацією. До того ж, слід враховувати період одужання. А він, у свою чергу, залежить від стадії залежності, яка спостерігається у наркомана. Період реабілітації може тривати як 1, і 9 місяців.

Однак у будь-якому випадку воно того варте, тому що за цим стоїть здорове та повноцінне життя. Причому як наркомана, а й його близьких.

Життя з колишнім наркоманом рекомендації досвідчених спеціалістів

Зрозуміло, що після повного проходження курсу, людина вже буде здоровою. Позитивну динаміку можна назвати неозброєним поглядом. Однак є прості рекомендації, які важливо дотримуватися родичів після закінчення реабілітації.

Як жити з колишнім наркоманом

 • Наркоманія – це захворювання. Не варто дорікати людині за те, що вона була хвора. Не варто провокувати рецидив;
 • Не потрібно руйнувати себе. У вас є страх, що колишній наркоман рано чи пізно зірветься? Ви можете пройти програму реабілітації для родичів;
 • Колишнє коло спілкування (залежні) також може стати причиною зриву. З ним необхідно виключити будь-яке спілкування;
 • Мінімальний ризик рецидиву існує. Однак це скоріше виняток, ніж правило. Не нервуйте, не дорікайте. Ви можете виправити все.

І пам’ятайте, що людина, яка пройшла реабілітацію, сама від себе очікує на результати. І він боїться не виправдати самих своїх очікувань. Тому підтримуйте здорові та довірчі стосунки. Тоді за необхідності він звернутися до вас.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Чи допомагають реабілітаційні центри наркоманам?

Так, оскільки у медичних закладах працюють досвідчені фахівці. Зазвичай для того, щоб вилікувати наркомана, беруть участь різні лікарі. Серед них психологи та психотерапевти, наркологи, терапевти. Реабілітаційний центр для наркоманів пропонує різні схеми лікування, створені під конкретну людину. Проводиться глибока робота на всіх етапах, щоб подарувати пацієнтові нове життя.

Чи можливе Лікування та реабілітація наркоманів удома?

Ні, оскільки є можливість зриву. Особливо гостро відчувається можливість рецидиву, коли покладено початок лікування. А будь-яка реабілітація наркоманів має на меті уникнути цього. Більше того, у домашніх умовах залежного можуть відвідувати небажані члени його оточення. Також для діагностики та детоксикації використовується спеціальне обладнання.

Яка на Лікування від наркоманії ціна у центрі?

Вартість розраховується індивідуально. Зверніться до центру допомоги наркозалежним на консультацію. У цьому випадку фахівці зможуть дізнатися клінічну картину, щоби озвучити ціну на реабілітацію. Для цього необхідно встановити вік пацієнта, стадію наркоманії та інші чинники. Чим раніше звернетеся за допомогою, тим краще.

Скільки часу може тривати реабілітація залежних?

Від 1 до 9 місяців залежно від деяких факторів. Відіграє роль складність лікування та метод, яку підібрав фахівець безпосередньо під хворого. Такі речі, як Лікування абстинентного синдрому та діагностика стану систем життєдіяльності, мають індивідуальний характер. Отже, реабілітація від наркотиків може вимагати від двох людей абсолютно різних термінів. Більш того, близьким та родичам залежних, часто самим потрібна психологічна допомога.