лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Детокс: що це таке і навіщо він потрібний?

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке детоксикація організму?

Всупереч поширеній думці, детокс — це дієта для очищення організму, а цілий комплекс медичних процедур, вкладених у виведення з крові, органів прокуратури та тканин людського тіла токсичних речовин. Здоровій людині не потрібно детоксикація - організм чудово справляється з цією функцією самостійно.

Однак детокс — необхідна процедура при лікуванні алкогольної чи наркотичної залежності. Адже щоб полегшити абстинентний синдром, потрібно якнайшвидше вивести з організму речовини, що його отруюють, і продукти їх розпаду.

Професійний детокс від наркотиків та алкоголю

Лікування залежності наркоманії та алкоголізму не обходиться без процедури лікарської дезінтоксикації. Особливо це актуально при опіоїдній ломці. Детокс повністю виводить із тканин наркотичні речовини і дозволяє буквально за 4-5 годин відновити гарне самопочуття хворого. Однак, не варто думати, що цією процедурою все обмежиться — це лише один із етапів лікування залежності в реабілітаційному центрі.

У яких випадках застосовується лікарський детокс?

 • Наркотична ломка
 • Передозування
 • Тривале або систематичне вживання наркотичних речовин
 • Виведення із запою

Безперечно, найбільш сприйнятливі до процедури детоксикації люди, які ще не мають серйозної залежності — на початкових етапах організм легко справляється з отруйними речовинами і здатний повністю відновитися. І, звичайно, детокс — не карт-бланш, не легкий спосіб зняти неприємні та болючі відчуття. Варто розуміти, що це досить серйозна процедура, яка часом проводиться під загальним наркозом.

Методи детоксикації організму

Вибраний метод детоксикації обумовлюється особливостями пацієнта: віком, наявністю хронічних захворювань, стадією залежності та типом токсичних речовин. Виходячи з анамнезу хворого можуть застосовуватися різні методики:

 • Курс крапельниць — покращують обмінні процеси, заповнюють нестачу вітамінів, мікро- та макроелементів, виводять шкідливі речовини природним способом. Лікарські препарати, що використовуються: гепатопротектори (підтримка печінки), кардіопротектори (підтримка серця), абсорбенти (пов’язують і виводять токсини), заспокійливі, вітамінні комплекси, сечогінні препарати.

Наступні методи є серйозним медичним втручанням і проводяться виключно в умовах стаціонару, за дотримання абсолютної стерильності та з використанням місцевого або загального наркозу.

 • Гемодіаліз
 • Гемосорбція
 • Гемодіафільтрація
 • Плазмофорез
 • Ксенонотерапія

Важливо усвідомлювати, що детокс — це методи очищення організму, які використовуються у крайньому випадку. Неможливо провести детоксикаційні процедури самостійно. При одноразовому алкогольному отруєнні ці методики не проводяться.

Деінтоксикація — важливий етап у лікуванні алкогольної, гемблінг та наркотичної залежності саме з нього починається шлях до одужання. Лише після того, як знято ламання, можна починати психологічну допомогу або медикаментозні процедури, які забезпечують пацієнту подальшу відмову від зловживання речовинами.

Алкогольний детокс: як очистити організм у домашніх умовах

Зробимо знижку на те, що очищення організму народними методами та дієтами сьогодні неймовірно популярне. І хоча це не можна назвати детоксом, ми підкажемо, як допомогти організму впоратися з навантаженням, якщо напередодні ви вживали алкоголь.

 1. Не намагайтеся похмелитися. Це прямий шлях до запою. Можливо, у вас болить голова, ви відчуваєте пригніченість та тремор у кінцівках. Це нормальна реакція організму, і це потрібно просто пережити.
 2. Пийте багато чистої негазованої води. Це допоможе швидше вивести продукти розпаду алкоголю з організму.
 3. Обов’язково поснідайте. Навіть якщо шматок у горло не лізе, постарайтеся випити легкий курячий бульйон зі шматочком хліба. Не налягайте на жирну їжу та фастфуд — краще не перевантажувати і без того постраждалі шлунково-кишковий тракт та печінку.
 4. Прийміть теплий душ. Шкіра – найважливіший орган нашого організму, який відповідає за детоксикацію. Разом з згодом ви змиєте всі шкідливі речовини, які виділяються природним шляхом з організму. У жодному разі не можна після зловживання приймати гарячу ванну — це може спровокувати серцево-судинні проблеми.
 5. Сон - найважливіша складова відновлювальних процедур. Постарайтеся добре виспатися. Найкраще, щоб температура у кімнаті була близько 20 градусів. Відкрийте вікно в режим провітрювання – свіже повітря допоможе швидше відновитись. А ось спека, навпаки, приведе до головного болю.

Якщо така домашня терапія потрібна вам регулярно, варто серйозно замислитись — а чи немає у вас проблем із вживанням алкоголю? Якщо поливання стали щотижневими і ви вже не уявляєте собі дружні посиденьки без спиртного, можливо, у вас уже почав розвиватись побутовий алкоголізм. Це небезпечний стан, який швидко переростає у залежність. Будьте уважні до свого здоров’я!

Детокс при наркоманії в домашніх умовах

Природний процес детоксикації від наркотиків буде включати споживання різних високоякісних вітамінів і поживних речовин при утриманні від вживання наркотиків. Щоб отримати реальний ефект від рекомендованих вітамінів і мінералів для детоксикації, ви повинні дотримуватись суворої дієти і додавати підтримку, споживаючи додаткові добавки.

Природний процес детоксикації від наркотиків можна проводити в домашніх умовах, що означає, що вам не потрібно відвідувати лікувальний заклад або програму лікування. Незважаючи на те, що цей варіант може бути привабливим, він, як правило, має більш високий рівень невдач, оскільки легко рецидивувати, коли у вас немає підтримки з боку команди. Рекомендовані дієтичні рекомендації для детоксикації від наркотиків у домашніх умовах.

Спеціальна дієта

Те, що споживається під час детоксикації, дасть організму необхідну підтримку для позбавлення токсинів, а також дозволить йому відновитися. Тому важливо дотримуватися дієти, яка включає такі продукти:

 1. Фрукти, такі як лимони, апельсини та лайми
 2. Овочі
 3. Листова зелень, така як капуста, шпинат, люцерна та мангольд
 4. Зелені добавки, такі як спіруліна, паростки пшениці та синьо-зелені водорості. Часник
 5. Насіння та горіхи
 6. Здорові жири та олії омега-3
 7. Кокосова та оливкова олії
 8. Пісний білок, як риба

Виклик лікаря нарколога

Додаткові рекомендації

Також дуже важливо збільшити споживання води під час детоксикації. Вживання наркотиків та алкоголю зневоднює організм, тому вам потрібно значно збільшити споживання води, щоб компенсувати це та стомлюючий характер детоксикації. Це особливо вірно на великих висотах, наприклад, у Колорадо, де ми знаходимося, тому що висота також пов’язана із зневодненням. Додаткові рекомендації щодо детоксикації від наркотиків.

На додаток до того, що ви отримуєте всі поживні речовини, необхідні вашому тілу, важливо доповнити це деякими видами вправ, хоча це може бути неймовірно складно.

Дотримання режиму вправ, незалежно від того, наскільки вони малі, допоможе вашому тілу в процесі детоксикації. Це також допоможе вашому тілу виробляти дофамін. Що допоможе полегшити деякі симптоми відміни наркотиків. До речі, паралельно з цим потрібно працювати над ліквідацією тієї ж лудоманії або тютюнопаління, якщо такі залежності притаманні пацієнту.

Окрім загальних вправ, також може бути неймовірно ефективним пошук будь-якої форми терапії. Це допоможе вам дістатися до кореня вашої залежності від наркотиків та запобігти її повторенню в майбутньому. При проходженні детоксикації від наркотиків у лікувальному центрі терапія буде частиною процесу детоксикації та реабілітації.

Домашня & Медична детоксикація від наркотиків

У деяких випадках ви не зможете безпечно пройти природну детоксикацію від наркотиків. Якщо ви проходите курс детоксикації від героїну чи навіть алкоголю, природна детоксикація вдома може бути смертельною. Якщо у вас серйозна наркотична залежність, вам буде потрібна підтримка медичного персоналу, щоб безпечно пройти початкову фазу детоксикації та скасування.

Медична детоксикація зазвичай включає деякі форми ліків, щоб поступово відучити користувача від наркотиків, а не застосовувати підхід холодної індички. Медична детоксикація часто безпечніша, оскільки зменшує шкідливі та потенційно фатальні наслідки відміни.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Що означає детокс організму загалом?

Дезінтоксикація або детоксикація - це фізіологічне або лікарське виведення токсичних речовин із живого організму, у тому числі й організму людини, яке переважно здійснюється печінкою. Тіло також виводить токсини через нирки, кишечник, легені, лімфатичну систему та шкіру під час детоксикації організму.

Чому залежність від наркотиків – це погано? Як наркоманія впливає організм?

Наркоманія – це хронічне захворювання мозку. Це змушує людину неодноразово вживати наркотики, незважаючи на шкоду, яку вони завдають. Повторне вживання наркотиків може змінити мозок та призвести до залежності. Зміни мозку від залежності можуть бути тривалими, тому наркоманія вважається «рецидивною» хворобою.

Які основні симптоми алкоголізму?

Деякі з найпоширеніших симптомів зловживання алкоголем: тимчасові провали в пам'яті або короткочасну втрату пам'яті, ознаки дратівливості та різких перепадів настрою. Крім цього, дуже часто з'являються виправдання вживання алкоголю, наприклад, щоб розслабитись, впоратися зі стресом чи відчути себе нормально.

Що означає медичний детокс?

Медична детоксикація – перший крок до позбавлення залежності. Детоксикація включає позбавлення організму від токсичних речовин і речовин, що викликають звикання, під наглядом лікаря. Багато людей звертаються за детоксикацією, коли вони мають ризик абстинентного синдрому від наркотиків чи алкоголю.