лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Панічні атаки лікування та особливості недуги

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Синдром панічних атак - що це?

Цей синдром став черговою «популярною» недугою, завдяки неправильній його інтерпретації в сучасній культурі. Часто в кінематографі панічні атаки (ПА) позиціонують як «модні» розлади. Це зробило захворювання ще однією жертвою поп-культури, і натомість воно обросло різними міфами. А тому багато хто трактує його, його ознаки та симптоми неправильно.

Так що ж таке «панічні атаки»?

ПА - це раптове важко контрольоване почуття страху, яке виникає у людини без причини. Фактично це сильна безпідставна тривога. Але при цьому вона супроводжується фізичними проявами. Фактически, это сильная безосновательная тревога. Но при этом она сопровождается физическими проявлениями. Так само як і популярний розлад лудоманія, носить набутий характер і добре лікується. Однак до ПА буває вроджена схильність.

панічні атаки причини та лікування

Розглянемо симптоми панічних атак

Передусім слід враховувати, що вони з’являються раптово, а контролювати їх дуже складно. Людина може бути абсолютно щасливою у конкретний момент, і тут виникає абсолютно необґрунтоване почуття тривоги. І при цьому немає жодної зовнішньої загрози. Хоча думка про страх смерті чи іншої негативної події виникає сама собою. Людина, яка переживає панічну атаку, відчуває все, що відбувається з нею фізично.

Довідаємося які панічна атака ознаки має

  • Раптове прискорене серцебиття (тахікардія — пульс понад 90 ударів на хвилину);
  • Проблеми з диханням (задишка, кому в горлі, здавлювання в грудях);
  • Необґрунтований страх смерті, втрати свідомості чи інших небезпечних подій;
  • Ірраціональне мислення, нездатність думати тверезо;
  • Можливо виникнення страху збожеволіти;
  • Озноб, тремор;
  • Поколювання в кінцівках або їх оніміння;
  • Сильне запаморочення, потемніння в очах;
  • Підвищена пітливість;
  • Високий артеріальний тиск;
  • Часто людина не може дати адекватну оцінку та пояснити оточуючим, що з нею відбувається.

Незважаючи на фізичний прояв симптомів, вони зазвичай не обґрунтовані. Тобто пацієнти можуть мати скарги на серцево-судинну систему чи органи дихальних шляхів. А після обстеження з’ясується, що стан здоров’я в нормі.

Також слід звернути увагу, що тахікардія для деяких людей може бути звичайним станом. Тому не завжди є достовірним симптомом саме ПА.

Цікаво знати: сплутаність свідомості може бути настільки сильною, що в стані ПА людина може не згадати назви навколишніх предметів. Проблеми з диханням можуть бути настільки відчутними, що хворому важко озвучувати слова.

Скільки триває панічна атака і хто їй піддається?

Тривалість ПА може бути різною. Зазвичай це може бути від кількох і до 15 хвилин. Період короткостроковий, так що з ним цілком можна впоратися самостійно. Однак до цього потрібно бути підготовленим. А в більшості випадків для людей це справжній сюрприз.

До панічних атак, як, наприклад, до РПП та інших захворювань, буває схильність. На сьогоднішній день відомо, що з ними стикалися щонайменше 35% людей. Виходячи з клінічної картини пацієнтів вдалося зробити деякі висновки.

Група ризику

  • Вік (старі люди схильні набагато менше);
  • Підлога (найчастіше з проблемою стикаються жінки);
  • Спосіб життя (недосипання, втома, нервозність);
  • Пацієнти, що зациклилися на повторній появі синдрому.

Цікаво знати: випробувавши першу атаку, люди можуть усвідомлено чекати на неї знову. Хоча це був разовий та необґрунтований епізод. Але вони все одно чекатимуть повторного випадку, подумки переживатимуть його та морально готуватимуться. І це попри всі рекомендації фахівців. Постійне накручування призводить до повтору епізоду.

Основні причини панічних атак - вивчимо факти

Незважаючи на загрозливий стан, його викликають не такі страшні та небезпечні захворювання, як може здатися. І викликають його цілком тривіальні та звичайні причини, які цілком можна усунути. Тому пропонуємо детально розглянути, що саме викликає панічні атаки:

  • Різка зміна обстановки (наприклад, перехід із сонце на холод);
  • Інтенсивні заняття спортом, особливо за наявності протипоказань;
  • Надмірне вживання кофеїну. Саме кофеїну, а не кави. Він міститься в: каві, чаї, какао, колі, деяких лікарських препаратах, солодощах тощо;
  • Постійний стрес (хронічний стан). Через це активно виробляється адреналін, який і супроводжує ПА;
  • Посттравматичний синдром, переживання смерті близького, небезпечної ситуації тощо.

Цікаво знати: останні дослідження дозволили зробити висновок, що COVID-19 теж може спричинити синдром. Це такий самий наслідок ковіда, як і випадання волосся, втрата нюху, інше. Носить разовий чи тимчасовий характер.

Види панічних атак - розглянемо основні різновиди

Для спрощення діагностики захворювання їх прийнято розділяти на види, а також ступеня. Наприклад, таким чином визначають фобії, типи алкогольної залежності та інші часті розлади. >

Найпоширенішими є такі види ПА

  • Приступи паніки, які мають умовно-ситуаційний характер. Виникає через хімічний або біологічний тригер в нервовій системі. Актуально для куріння, алкоголю та наркотиків. Жінки стикаються з ним частіше, оскільки причиною можуть стати гормони, вагітність і пологи.
  • Спонтанні напади паніки. Виникають буквально на рівному місці, навіть у період сну. Нічим не обґрунтовані та не провокуються зовнішніми обставинами.
  • Приступи очікувані та ситуаційні. Це ПА, які виникають через очікування чи виникнення будь-якої ситуації, яка служить для нервової системи тригером. Наприклад, для людей, які мають аерофобію (страх літати літаком), вже сам майбутній переліт є тригером. Тоді паніка з’являється в очікуванні перельоту або, наприклад, вже перебуваючи на борту.

Лікування панічних атак як?

Для зручності пропонуємо розбити розділ на два умовні, а саме: самостійна та медична допомога. Так як у більшості людей напади відбуваються один раз за все життя. А допомога у таких ситуаціях все одно потрібна.

Як позбутися панічних атак самостійно?

Є прості рекомендації, які дозволять ефективно знизити паніку, що вже трапилася.

Ваші дії:

  • Налагодити подих із тими паузами, які вам комфортні;
  • Заплющте очі і зосередьтеся на диханні (допомагає уникнути додаткових стимулів);
  • Усвідомте, що у вас панічна атака, а вона триває максимум 15 хвилин;
  • Визнайте, що всі страхи нічим не обґрунтовані і реальної загрози немає;
  • Вийдіть на свіже повітря або вмийтеся холодною водою;
  • Змініть обстановку (можна сісти в сусідній кімнаті);
  • Використовуйте практику усвідомленості;
  • Залучайте органи чуття (жуйте ментолову жуйку, слухайте музику).

Практика усвідомленості – це тренування управління увагою. Виберіть об’єкт та опишіть його. Наприклад, перерахуйте всіх членів сім’ї, як їх звуть, їх вік. Або сконцентруйтеся на собі: хто ви, де зараз перебуваєте, як вас звати. Також які предмети, кольори та запахи вас оточують зараз.

Хто лікує панічні атаки в амбулаторних умовах?

Якщо атака відбулася більше одного разу, це вже привід звернутися за допомогою. Зазвичай цим займається психотерапевт, оскільки саме вона спеціалізується цьому діагнозі. Проте направити до нього може сімейний лікар. Або ж можна звернутися за консультацією до невролога.

Спеціаліст призначає медикаментозне, а також психофізіологічне лікування хвороби. Схема залежить від рівня розвитку синдрому. Найчастіше використовують антидепресанти групи СІЗЗС. Крім них, використовується когнітивно-поведінкова психотерапія.

Важливо пам’ятати, що різні засоби з аптеки не лікують ПА, їх має призначати лікар. Валідол – це, по суті, ментол, який впливає на центральну нервову систему (центральну нервову систему). Він вивільняє динорфін, ендорфін, кінін та енкефалін. А вони вже мають седативний ефект на організм. На довгостроковій перспективі препарат від атак не лікує.

Для лікування один раз і не завжди зверніться до кваліфікованого фахівця.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Синдром панічних атак – це простими словами?

Синдром панічних атак – це різкий раптовий стан страху. Ця висока тривожність, яка нічим не обґрунтована. Найчастіше реальна загроза чи небезпека для життя абсолютно відсутня. Однак людині може здатись, що щось відбувається не так. Наприклад, раптовий страх смерті, відчуття, що він божеволіє і подібне.

Які бувають симптоми панічних атак?

Розглянемо основні симптоми: страх смерті, оніміння та поколювання в кінцівках, підвищене серцебиття, запаморочення та озноб. Ознаки панічних атак здебільшого однакові, що дозволяє їх швидко діагностувати. Однак до них можна додати ще страх втрати свідомості, потемніння в очах та артеріальний тиск.

Скільки триває панічна атака насправді?

До 15 хвилин, хоча відомо, що людині здається, що це ціла вічність. Насправді ПА може тривати навіть кілька хвилин. Особливо, якщо вчасно збагнути та постаратися взяти себе в руки. Тоді синдром панічних атак швидко пройде і має всі шанси не повторитись у майбутньому.

Як позбутися панічних атак самостійно?

Для цього потрібно контролювати дихання, перейти в інше приміщення і спробувати сконцентруватися на якомусь об'єкті. Важливо враховувати, що більшість людей ПА буває лише раз у житті. Але в іншому випадку необхідно звернутися до лікаря. Тоді лікування панічних атак відбуватиметься із застосуванням медикаментів та під наглядом фахівця.