

Цей синдром став черговою «популярною» недугою, завдяки неправильній його інтерпретації в сучасній культурі. Часто в кінематографі панічні атаки (ПА) позиціонують як «модні» розлади. Це зробило захворювання ще однією жертвою поп-культури, і натомість воно обросло різними міфами. А тому багато хто трактує його, його ознаки та симптоми неправильно.
ПА - це раптове важко контрольоване почуття страху, яке виникає у людини без причини. Фактично це сильна безпідставна тривога. Але при цьому вона супроводжується фізичними проявами. Фактически, это сильная безосновательная тревога. Но при этом она сопровождается физическими проявлениями. Так само як і популярний розлад лудоманія, носить набутий характер і добре лікується. Однак до ПА буває вроджена схильність.
Передусім слід враховувати, що вони з’являються раптово, а контролювати їх дуже складно. Людина може бути абсолютно щасливою у конкретний момент, і тут виникає абсолютно необґрунтоване почуття тривоги. І при цьому немає жодної зовнішньої загрози. Хоча думка про страх смерті чи іншої негативної події виникає сама собою. Людина, яка переживає панічну атаку, відчуває все, що відбувається з нею фізично.
Незважаючи на фізичний прояв симптомів, вони зазвичай не обґрунтовані. Тобто пацієнти можуть мати скарги на серцево-судинну систему чи органи дихальних шляхів. А після обстеження з’ясується, що стан здоров’я в нормі.
Також слід звернути увагу, що тахікардія для деяких людей може бути звичайним станом. Тому не завжди є достовірним симптомом саме ПА.
Цікаво знати: сплутаність свідомості може бути настільки сильною, що в стані ПА людина може не згадати назви навколишніх предметів. Проблеми з диханням можуть бути настільки відчутними, що хворому важко озвучувати слова.
Тривалість ПА може бути різною. Зазвичай це може бути від кількох і до 15 хвилин. Період короткостроковий, так що з ним цілком можна впоратися самостійно. Однак до цього потрібно бути підготовленим. А в більшості випадків для людей це справжній сюрприз.
До панічних атак, як, наприклад, до РПП та інших захворювань, буває схильність. На сьогоднішній день відомо, що з ними стикалися щонайменше 35% людей. Виходячи з клінічної картини пацієнтів вдалося зробити деякі висновки.
Цікаво знати: випробувавши першу атаку, люди можуть усвідомлено чекати на неї знову. Хоча це був разовий та необґрунтований епізод. Але вони все одно чекатимуть повторного випадку, подумки переживатимуть його та морально готуватимуться. І це попри всі рекомендації фахівців. Постійне накручування призводить до повтору епізоду.
Незважаючи на загрозливий стан, його викликають не такі страшні та небезпечні захворювання, як може здатися. І викликають його цілком тривіальні та звичайні причини, які цілком можна усунути. Тому пропонуємо детально розглянути, що саме викликає панічні атаки:
Цікаво знати: останні дослідження дозволили зробити висновок, що COVID-19 теж може спричинити синдром. Це такий самий наслідок ковіда, як і випадання волосся, втрата нюху, інше. Носить разовий чи тимчасовий характер.
Для спрощення діагностики захворювання їх прийнято розділяти на види, а також ступеня. Наприклад, таким чином визначають фобії, типи алкогольної залежності та інші часті розлади. >
Для зручності пропонуємо розбити розділ на два умовні, а саме: самостійна та медична допомога. Так як у більшості людей напади відбуваються один раз за все життя. А допомога у таких ситуаціях все одно потрібна.
Є прості рекомендації, які дозволять ефективно знизити паніку, що вже трапилася.
Ваші дії:
Практика усвідомленості – це тренування управління увагою. Виберіть об’єкт та опишіть його. Наприклад, перерахуйте всіх членів сім’ї, як їх звуть, їх вік. Або сконцентруйтеся на собі: хто ви, де зараз перебуваєте, як вас звати. Також які предмети, кольори та запахи вас оточують зараз.
Якщо атака відбулася більше одного разу, це вже привід звернутися за допомогою. Зазвичай цим займається психотерапевт, оскільки саме вона спеціалізується цьому діагнозі. Проте направити до нього може сімейний лікар. Або ж можна звернутися за консультацією до невролога.
Спеціаліст призначає медикаментозне, а також психофізіологічне лікування хвороби. Схема залежить від рівня розвитку синдрому. Найчастіше використовують антидепресанти групи СІЗЗС. Крім них, використовується когнітивно-поведінкова психотерапія.
Важливо пам’ятати, що різні засоби з аптеки не лікують ПА, їх має призначати лікар. Валідол – це, по суті, ментол, який впливає на центральну нервову систему (центральну нервову систему). Він вивільняє динорфін, ендорфін, кінін та енкефалін. А вони вже мають седативний ефект на організм. На довгостроковій перспективі препарат від атак не лікує.
Для лікування один раз і не завжди зверніться до кваліфікованого фахівця.