лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Депресія, основні симптоми та методи лікування.

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке депресія?

Депресія стає дедалі поширенішою проблемою. Згідно з даними статистики, на сьогодні з депресією стикається кожна десята людина на планеті. Це дуже серйозний показник, який значно вищий за статистику щодо лудоманії. Зіткнутися з цим захворюванням може абсолютно будь-хто з нас, і не варто недооцінювати глибину проблеми. Депресія - це не просто поганий настрій. Це небезпечний для життя стан.

Факти про депресію:

  • Схильність до депресії передається у спадок
  • Депресія може бути обумовлена ​​фізіологічними процесами, що відбуваються в організмі
  • Тривале захворювання призводить до проблем із серцево-судинною системою
  • 15% хронічних психологічних розладів закінчуються самогубством
  • Залежність від алкоголю чи наркотиків у 90% випадків призводить до депресії
  • Жінки в 1,5 рази частіше, ніж чоловіки, стикаються з психічними труднощами

Як можна самостійно діагностувати депресію?

Безумовно, остаточний діагноз може поставити тільки досвідчений лікар, однак є ряд ознак, за якими ви можете запідозрити у себе або близького дане захворювання. Будьте уважні один до одного і не пропустіть тривожні дзвіночки:

  • Розлади харчової поведінки. Багато людей у ​​стані стресу починають заїдати проблеми чи, навпаки, не їдять кілька днів.
  • Проблеми зі сном. У депресивному епізоді люди часто страждають на безсоння або, навпаки, починають спати по 14 годин на день.
  • Зміни у поведінці. Раптові напади агресії, дратівливість, замкнутість, апатія, плаксивість — все це має вас насторожити.
  • Підвищена занепокоєння про майбутнє, тривожність, постійні спогади про помилки минулого також є симптомом депресії.
  • Залежність від азартних ігор — лудоманія, алкоголізм, вживання наркотичних речовин, надмірне захоплення переглядом телесеріалів чи грою у приставку – явні ознаки психологічних проблем.

На жаль, це лише очевидні симптоми. Депресія має багато масок і, часом, найжиттєрадісніша людина приховує за своїми жартами комплекси, безліч страхів та фобій. Звертайте увагу на будь-які зміни у житті та поведінці дорогих вам людей. Можливо, цим ви зможете врятувати їхнє життя.

У деяких випадках депресія може маскуватися під інші захворювання. В даному випадку людину можуть турбувати проблеми зі шлунково-кишковим трактом, болі в м’язах і суглобах, головні болі, гіпертонія, задишка, дерматити, а лікарі ніяк не можуть знайти першопричину проблеми. Якщо всі аналізи в нормі, а всі можливі методи діагностики не виявляють патології, можна запідозрити психосоматичне джерело захворювання та перенаправити пацієнта до психотерапевта.

Перша допомога при депресивних розладах

Варто відразу позначити: жодні поради та рекомендації можуть не дати належного ефекту. Депресія — складний психологічний стан, лікувати який має лише кваліфікований спеціаліст (психіатр, психотерапевт, психолог). Більше того, разом з депресією у людини можуть бути неврози та невротичні розлади особистості, обсесивно-компульсивний синдром, тривожний розлад та ще цілий спектр проблем, які потрібно діагностувати, перш ніж приступати безпосередньо до лікування. У жодному разі не приймайте жодних препаратів самостійно! Це може лише посилити ситуацію.

Але дещо зробити все-таки можна. Ці прості поради допоможуть вам у боротьбі за здорову психіку:

  • Налагодьте режим сну та неспання. Потрібно лягати спати і вставати в один і той же час щодня, незалежно від того, чи потрібно вам вранці на роботу. Оптимальний час для засинання – до опівночі. Спати потрібно щонайменше 7 годин щодня, краще 8-9.
  • Повноцінне харчування - базова потреба організму. Намагайтеся не пропускати прийоми їжі, їсти до почуття насичення, але не переїдати. Вибирайте здорові продукти для свого раціону, збалансовані за мікро- та макроелементами.
  • Ведіть активний спосіб життя. Навіть якщо у вас мало вільного часу, приділіть десять хвилин легкій розминці та розтяжці, обов’язково прогуляйтеся перед сном. Якщо це можливо, запишіться на йогу чи плавання.
  • Подбайте про гігієну свого інтернет-простору. Відпишіться від розсилок новин і спаму, не читайте новини, які можуть вивести вас з рівноваги, видаліть із соцмереж людей, чиї акаунти викликають гнів, роздратування або заздрість.
  • Дбайте про себе. Прості щоденні ритуали допоможуть вам відчути себе краще. Доглядові процедури за обличчям та тілом, масаж, прийняття ванни з піною – банальні речі, які не варто ігнорувати ні жінкам, ні чоловікам.

Навіть якщо ваш психологічний стан залишає бажати кращого, намагайтеся, щоб у вашому будинку було чисто, а ваш зовнішній вигляд був акуратним. Зовнішнє та внутрішнє взаємопов’язане набагато більше, ніж нам здається.

Лікування депресії у реабілітаційному центрі

Як ми вже згадували, депресія є серйозним захворюванням, яке може мати катастрофічні наслідки. І пускати на самоплив його не можна. У реабілітаційному центрі Випускний лікуванням депресії займаються досвідчені психіатри та психотерапевти. Ми застосовуємо такі методики:

  • індивідуальна психотерапія
  • групова психотерапія
  • медикаментозне лікування (антидепресанти, транквілізатори, нейролептики)
  • арт-терапія
  • гіпнотерапія

Основа лікування депресії - психотерапія та медикаменти. Як правило, пацієнту необхідно і те, й інше. Адже заглушити внутрішній біль за допомогою антидепресантів недостатньо - необхідно розібратися в першопричині проблеми, опрацювати її та звільнитися від цього вантажу. Немає чарівної таблетки, яка може вилікувати депресію раз і назавжди. Особливо, якщо розлад викликаний об’єктивними причинами — смерть близьких, тяжкі захворювання, розлучення, фінансові труднощі або залежність від алкоголю. Якщо депресія, здавалося б, не має причини — отже, ми маємо справу з психологічними травмами, які могли стертися з пам’яті, але підсвідомо викликати тривогу у пацієнта.

На жаль, найчастіше лікування депресії — тривалий і хворобливий процес. Але цей шлях необхідно пройти, щоб знову жити щасливим та вільним життям.

Якщо вам чи вашим близьким потрібна допомога, якщо ви підозрюєте, що це може бути депресія, зв’яжіться з нами. Ми допоможемо.