

Механізм виникнення розладів харчової поведінки, загалом, досить простий. Це одна з тих проблем, що часто зароджується ще в детстві чи юності та в основі якої лежить психологічна травма. Причиною можуть бути глузування однолітків або бажання всіма силами заслужити на батьківське кохання. А іноді, винні тому просто неправильні харчові звички, закладені у сім’ї.
У сучасному світі основною причиною РПП серед підлітків називають спотворене уявлення про людське тіло, яке формується завдяки розвитку соціальних мереж. Бажання досягти ідеальної зовнішності “з картинки” часто стає нав’язливим і в хід йдуть всілякі методи - дієти та виключення цілих груп продуктів, голодування, виснажливі фізичні навантаження, пластична хірургія. Дії досягнення заповітної форми виконуються з маніакальною наполегливістю і всупереч здоровому глузду. Підсумком такої цілеспрямованості виявляються тяжкі психічні розлади та порушення нормального функціонування організму. І, що найпарадоксальніше, бажаного зовнішнього вигляду хворі на розлад харчової поведінки все одно не досягають.
Люди дорослого та літнього віку часом теж страждають на РПП. Але найчастіше, після 35 років харчові порушення є наслідком затяжної депресії, важкої стресової ситуації або побічним розладом за наявності алкогольної залежності. Серед осіб старшого віку найпоширеніша харчова залежність як спосіб “заїсти” проблеми.
Не варто недооцінювати проблему харчових розладів. Ні, ви не будете задоволені своїм тілом, коли схуднете, якщо для контролю ваги вам доводиться голодувати або викликати блювоту. Проблема не в тілі, а в психіці - саме над нею необхідно працювати, поки не стало надто пізно. Ось до чого може призвести РПП:
Так, розлади харчової поведінки нерідко закінчуються летальним кінцем. Це може бути пов’язано як з непоправними порушеннями роботи організму, так і з добровільним відходом із життя на тлі психічних порушень та неприйняття свого тіла.
Якщо хоча б на 4 питання ви відповіли ствердно, рекомендуємо звернутися до психотерапевта. Найімовірніше, ваші стосунки з їжею не можна назвати здоровими і тією чи іншою мірою у вас проявляється розлад харчової поведінки.
Реабілітаційний центр у Києві Випускний займається діагностикою та лікуванням усіх видів розладів харчового поведінки та асоційованих з ними залежностей. Професійні терапевти та психіатри готові допомогти всім, хто бажає навчитися здоровому та гармонійному ставленню до їжі та власного тіла.
Найперше, що необхідно зрозуміти: їжа — це наш друг і спосіб наситити організм корисними речовинами. Корисна їжа може бути смачною. А один шматок торта ще нікого не перетворив на неосяжного товстуна.
І, звичайно, ми допоможемо вам схуднути або набрати вагу, якщо це питання здоров’я.
Під час роботи з проблемами харчової поведінки ми проводимо:
Комплексний підхід дозволяє не просто зупинити розвиток РПП, а й набути здоров’я! Після проходження лікування в нашому реабілітаційному центрі, ви нарешті порозумієтеся зі своїм тілом і полюбите своє відображення!