лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Реабілітація алкоголізму – все про реабілітацію залежних

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Лікування алкоголіка: особливості залежності від спиртних напоїв

Алкоголізм є одночасно і небезпечною, і популярною формою залежності. Людина, яка вживає спиртні напої, повністю піддається спотворенню особи. Це впливає і на нього, і його близьких людей. І на відміну від таких залежностей як лудоманія, надають фізичний негативний вплив на організм. Етанол руйнує важливі життєві органи людини, що поступово призводять до сумних наслідків.

Особливості алкоголізму

 • По-різному проявляється у чоловіків та жінок;
 • Існують різновиди, залежно від типу алкоголю;
 • Є різні стадії;
 • Впливає на психіку людини;
 • Може мати спадковий характер;
 • При своєчасному обігу комплексне лікування демонструє високу ефективність.

Реабілітація алкозалежних

Реабілітація алкозалежних - з чого почати?

Передусім лікування починають з з’ясування причин, з яких людина стала на шлях алкоголізму. Оскільки це відбувається з різних факторів. У центрі реабілітації цим питанням займаються кваліфіковані психологи та психотерапевти. Їхнє завдання виявити, що стало коренем проблеми, що склалася. Оскільки вплинути на свідомість людини (дорослого або підлітка) могли різні аспекти в житті.

Найчастіші причини виникнення алкоголізму

 • Соціальна складова. У цьому випадку йдеться про людей, у яких близькі чи друзі вживають спиртні напої. Причиною виникнення алкоголізму можуть стати часті застілля, надмірне вживання алкоголю після роботи та інше. Алкоголь є постійним компонентом, присутнім у компанії. За підсумками без нього вже не хочеться проводити час.
 • Психологічний фактор. Сюди входять свідомо вразливі люди, які вже мають якісь проблеми. Наприклад, діти з неблагополучних сімей. Ті, хто мають різні психологічні діагнози: депресія, тривожність. У цій ситуації алкоголь є тимчасовим полегшенням, а також людині здається, що це вирішення проблеми.
 • Біологічні аспекти. Сюди слід включити спадковість за кількома критеріями. По-перше, якщо хтось із родичів мав алкоголізм. По-друге, якщо під час вагітності мати вживала спиртні напої, то дитина може народитися з абстинентним синдромом.

Реабілітаційні центри для алкоголіків: допомога досвідчених фахівців

Над виявленням причин алкоголізму працює ціла команда досвідчених медиків. А все тому, що під впливом постійного алкоголю, мозок починає деградувати. Людина створюється ілюзія контролю над ситуацією. На цьому фоні приступають до своєї роботи кваліфіковані спеціалісти, завдання яких виявити причину вживання алкоголю. А слідом схилити залежного до думки, що йому необхідно припинити та розпочати процес лікування.

Насамперед тому, що найефективнішим буде лікування, при якому алкоголік сам вирішив змінити своє життя.

Над цим працює такий медичний персонал

 • Психологи;
 • Психотерапевти;
 • Соціологи;
 • Реабілітологи;
 • Наркологи.

Також присутні інші лікарі вузьких спрямованостей. Завдяки цьому навіть найважчі пацієнти приходять до позитивного результату.

Тест на жіночий алкоголізм - відмінні риси захворювання

В останні роки за даними ВООЗ дедалі більше зростає показник алкоголізму серед жінок. І на відміну від чоловічого, він більш підступний. Тому його завжди виділяють окремо з цілого ряду причин. Переважно різницю видно на фізичному та соціальному рівні.

Що потрібно знати про перебіг алкоголізму у жінок

 • Є версія, що на концентрацію алкоголю в крові впливає фаза циклу, а також гормональний фон;
 • Через соціальне неприйняття, жінкам важче зізнатися у проблемі та звернутися за допомогою. На тлі цього вони п’ють напої потай, затягуючи до крайніх стадій;
 • Жінкам для розвитку першої стадії потрібно значно менше алкоголю. Відповідно, розвивається залежність значно швидше;
 • Організм жінок швидше звикає до алкоголю, набуваючи як психологічної, так і фізичної залежності.

Все це тільки ускладнює лікування алкоголізму, оскільки жінкам психологічно складніше звернутися за допомогою. Як і у випадку із чоловіками, найбільш ефективним лікування буде ще на стадії побутового алкоголізму. Чим раніше звернутися по допомогу, тим краще.

Як відбувається реабілітація алкоголізму: корисна інформація

Для ефективного лікування програма підбирається в індивідуальному порядку. У центрі реабілітації алкозалежних враховується поточна стадія та стан здоров’я людини. Тільки в такий спосіб можна створити необхідні умови для одужання. Крім того, існують спільні заходи, які вживаються щодо всіх пацієнтів. Вони створюють сприятливий ґрунт для подальшого одужання.

Курс реабілітації включає такі етапи

 • Позбавлення від абстинентного синдрому;
 • Детоксикація організму від шкідливих речовин та продуктів їх розпаду;
 • Фізіотерапія як курс відновлення пацієнта;
 • Психокорекція;
 • Робота над поверненням людини до соціуму.

Крім того, можливі різні програми для близьких та членів родини алкоголіка. Адже найчастіше від його дій страждає вся його родина. Наприклад, рідні перебувають у напрузі і поводяться неадекватно, бо бояться зриву колишнього алкоголіка. Через що самі провокують його, викликають почуття провини та інше.

Відновлення після алкоголю та методи фізіотерапії

Після процедури детоксикації необхідно запустити процеси, що відповідають за його відновлення. Однак після того, як залежний активно вживав спиртні напої, організму самостійно це зробити не так просто. Тому є методи, а також апарати, за допомогою яких йому допомагають. Завдяки цьому пацієнтові стає значно краще і йому легше повернутися в нормальне життя.

Популярні методи фізіотерапевтичного лікування

 • Електросон - використання струмів низької частоти, що впливає на центральну нервову систему;
 • Оздоровчий масаж;
 • Електроакупунктура - стимуляція акупунктурних точок електрикою;
 • Ароматерапія - відновлення за допомогою корисних властивостей ефірних олій.

центр реабілітації алкоголіків

Лікування алкоголізму на психологічному рівні - форми психіатрії

Цілком очевидно, що в процесі лікування хворому потрібна психологічна підтримка. З цієї причини існують різні методи та програми, щоб полегшити його стан.

Найбільш поширені форми психотерапії у центрах реабілітації

 • Арт-терапія;
 • Тренінги;
 • Грова;
 • Індивідуальна робота з фахівцем;
 • Групова терапія;
 • Поведінкова;
 • Терапевтичні спільноти.

Реабілітаційний центр для алкоголіків ціна та схема лікування

Після оцінки поточного стану пацієнта, а також вивчення історії його залежності фахівці підбирають схему лікування. Вона залежить від статі, віку, стадії, стану організму. Тільки знаючи всі ці фактори, фахівці зможуть впевнено призначити процедури та методи, що гарантують позитивний ефект. Однак саме вони впливають на загальну підсумкову вартість лікування.

Також у ціну включаються лікарські препарати, які будуть застосовуватись у процесі лікування. З цієї причини, щоб дізнатися про вартість, рекомендується звернутися за безкоштовною анонімною консультацією. Але важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку допомога буде надана за максимально прийнятну вартість.

Реабілітація алкоголіків що чекає наприкінці?

Після того, як буде призначено правильне лікування, а хворий неухильно дотримуватиметься всіх правил, на нього чекає повне одужання. Він зможе досить швидко адаптуватися та розпочати своє нове життя. У ній не буде місця алкоголю, а також іншим одурманюючим речовинам. Крім того, це позитивно позначиться і на членах сім’ї. Адже їхнє життя теж зазнало змін на краще.

Що раніше звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців, то швидше почнеться нове життя, сповнене позитивних емоцій. Тому рекомендуємо якнайшвидше звернутися до нас та отримати безкоштовну консультацію. Це стане першим невеликим, але важливим кроком, з якого починається шлях одужання.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Що таке реабілітація алкозалежних?

Реабілітація алкозалежних – це комплекс заходів, які вживають лікарі з метою повернути пацієнта до нормального життя. Важливо провести всі необхідні процедури, щоб позбавити людину пристрасті до алкоголю. Враховується як фізична, і психологічна складова задля досягнення максимального ефекту. Забезпечити якнайшвидше і повне одужання може лише комплексний підхід.

Які лікарі займаються реабілітацією алкоголіку?

Психологи, психотерапевти, наркологи, соціологи та терапевти. Крім них, алкоголіка повертають до нормального життя та представники вужчих спеціалізацій. Ціла команда працює над тим, щоб залежний зміг не лише вилікуватися, а й повернутися до нормального життя. Тобто легше адаптуватися до нормального перебігу життя (родина, побут, робота).

Скільки може тривати реабілітація алкоголіків?

Від 3 до 12 місяців, залежно від багатьох факторів. Ці цифри є усередненими, оскільки зазвичай більше часу не потрібно. Не маючи перед собою історії хвороби, важко сказати, скільки може знадобитися часу. Реабілітація алкоголіків – це важкий і тривалий процес, проте у будь-якому разі необхідний. І чим раніше людина звернутися за допомогою, тим краще.

Чи допомагають реабілітаційні центри для алкоголіків?

Так. Реабілітаційні центри для алкоголіків – це заклади, де надають повний пакет послуг для одужання пацієнта. Оскільки у штаті працюють усі необхідні фахівці, підхід виявляється індивідуально та комплексно. Завдяки цьому хворому надається максимально ефективне лікування. А залежний одужує та повертається до нормального перебігу життя.