

Існують захворювання, які можна визначити неозброєним поглядом. Вони помітні як лікарям, а й близьким людям. При цьому, це не лудоманія, яку залежний спочатку може успішно приховувати від оточуючих. Дизартрія - це розлад, який явно відчувається самою людиною і знижує якість її життя. А тому значно більше шансів, що хворий вчасно звернеться по допомогу.
У той же час, це серйозне захворювання, якому схильні і дорослі, і діти. Тому не варто ігнорувати його, намагаючись упоратися самостійно. Незважаючи на просту діагностику, дизартрія має різні ступені виразності. У найсерйозніших випадках людина практично втрачає нагоду розмовляти. Так що пропонуємо дізнатися якомога більше про цей розлад мовного апарату.
Дизартрія - це порушення мови, у якому людина відчуває труднощі у вимові. Зокрема, це може бути спотворення конкретних слів та звуків. Однак захворювання може супроводжуватися проблемами з диханням та зміною голосу. Порушення відбувається і натомість обмеженості мовного апарату рухливості. Це в даному випадку відбувається тому, що відбувається порушення у постачанні тканин нервами, які забезпечують зв’язок із ЦНС.
Простими словами, дизартрія – це порушення грамотної звичної мови. Вона має різні форми та ступеня тяжкості. Крім того, їй схильні і дорослі люди, і діти. Однак ускладнює ситуацію той факт, що хвороба має властивість прогресувати. І чим далі, тим складнішим і тривалішим буде лікування. Тому важливо звернутися за допомогою на початкових етапах.
Дизартрія мови в дітей віком проявляється так, як і в дорослих. Для неї характерні порушення мови, які раніше не спостерігалися. Тобто виникають труднощі у вимові, змінюються звуки, спотворюється голос. Однак також для неї характерна повна відсутність мови. Що стосується дітей, це особливо сильно лякає батьків.
У дорослих людей визначити хворобу на ранніх етапах може бути простішим. Першим симптомом, як правило, стає гугнявість голосу. Також може відзначатися складність у вимові приголосних звуків. Ці симптоми самі по собі насторожують і стають приводом для візиту до лікаря. До того ж, на тлі розвитку захворювання у людини можуть розпочатися панічні атаки та фобії.
А тому пропонуємо дізнатися більше про основні симптоми, які можуть проявитися у хворих на дане порушення.
Існують такі захворювання, як алалія та дизартрія. Вони дуже схожі між собою, бо мають схожі симптоми. Однак у них є одна фундаментальна відмінність, про яку важливо сказати одразу. Алалія - це порушення, при якому з боку мови страждають лексика та граматика. А тепер пропонуємо дізнатись, які основні симптоми має дизартрія.
При цьому варто відзначити, що симптоматика також залежить від того, якого виду дизартрію. Тому важливо з’ясувати, які є різновиди захворювання.
На даний момент встановлено, що порушення мови має досить велику класифікацію. Тому важливо, щоб різновид хвороби встановлював досвідчений лікар. Це важливо насамперед тому, що від цього залежить правильність та ефективність лікування. Тому пропонуємо дізнатися, які існують види розладу.
Порушення мови може виникати з різних причин. Зокрема, це можуть бути розсіяний склероз, інфекції, невроз або черепно-мозкові травми. Тому важливо вчасно звернутися за допомогою до невролога.
Якщо дизартрія стерта, то фахівець зможе швидко її впізнати та призначити ефективне лікування. А все тому, що це форма, яка має поки що не більший ступінь виразності симптомів. Лікар також враховує цей фактор при збиранні анамнезу пацієнта. Тому з’ясуємо класифікацію хвороби за ступенем тяжкості та виразності основних симптомів.
У разі поразки мовних зон кори мозку починаються проблеми з промовою. Тому дизартрія стає частим супутником людей, які пережили інсульт. Однак дизартрія після інсульту далеко не завжди проходить безвісти. Хоча, за офіційною статистикою, існує ймовірність щонайменше 55%, що мова відновити вийде. Однак це залежить від форми тяжкості, з якою зіткнувся пацієнт.
Наприклад, для легкої форми ймовірність відновлення мовного апарату становить 90%, а середньої – 75%. Причому ця статистика стосується саме людей, які перенесли інсульт. Головне не опускати руки та звернутися за допомогою до фахівця. Сучасна медицина розвинена достатньо, щоб надати хворому професійну допомогу. Але багато залежить і від настрою самого пацієнта, оскільки до інсульту більше схильні люди похилого віку.
Відразу слід сказати, що це захворювання остаточно виліковно який завжди. Однак, залежно від причини виникнення, можна прогнозувати результат. Також важливо пам’ятати, що лікування має призначати лікар. І тому він може призначити пройти деякі обстеження. Зокрема, не обійтися без МРТ, КТ та електроміографії.
Крім того, якщо діагноз дизартрія поставлений форум не допоможе. Не варто звертатися за порадами користувачів у мережі Інтернет. Таким чином, можна лише нашкодити та дати можливість порушенню мови розвиватися далі. У результаті це може призвести до повної відсутності мови в людини. Особливо якщо йдеться про дитину.
Допомогти вилікувати недугу допоможе лише кваліфікований лікар, який знає анамнез пацієнта. Тому краще не зволікати і записатися на консультацію фахівця за першої ж можливості.