лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Дизартрія: симптоми, види та лікування порушення мови

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Дізартрія - що це таке?

Існують захворювання, які можна визначити неозброєним поглядом. Вони помітні як лікарям, а й близьким людям. При цьому, це не лудоманія, яку залежний спочатку може успішно приховувати від оточуючих. Дизартрія - це розлад, який явно відчувається самою людиною і знижує якість її життя. А тому значно більше шансів, що хворий вчасно звернеться по допомогу.

У той же час, це серйозне захворювання, якому схильні і дорослі, і діти. Тому не варто ігнорувати його, намагаючись упоратися самостійно. Незважаючи на просту діагностику, дизартрія має різні ступені виразності. У найсерйозніших випадках людина практично втрачає нагоду розмовляти. Так що пропонуємо дізнатися якомога більше про цей розлад мовного апарату.

Дизартрія - це порушення мови, у якому людина відчуває труднощі у вимові. Зокрема, це може бути спотворення конкретних слів та звуків. Однак захворювання може супроводжуватися проблемами з диханням та зміною голосу. Порушення відбувається і натомість обмеженості мовного апарату рухливості. Це в даному випадку відбувається тому, що відбувається порушення у постачанні тканин нервами, які забезпечують зв’язок із ЦНС.

Простими словами, дизартрія – це порушення грамотної звичної мови. Вона має різні форми та ступеня тяжкості. Крім того, їй схильні і дорослі люди, і діти. Однак ускладнює ситуацію той факт, що хвороба має властивість прогресувати. І чим далі, тим складнішим і тривалішим буде лікування. Тому важливо звернутися за допомогою на початкових етапах.

Як проявляється дизартрія у дітей та дорослих?

Дизартрія мови в дітей віком проявляється так, як і в дорослих. Для неї характерні порушення мови, які раніше не спостерігалися. Тобто виникають труднощі у вимові, змінюються звуки, спотворюється голос. Однак також для неї характерна повна відсутність мови. Що стосується дітей, це особливо сильно лякає батьків.

У дорослих людей визначити хворобу на ранніх етапах може бути простішим. Першим симптомом, як правило, стає гугнявість голосу. Також може відзначатися складність у вимові приголосних звуків. Ці симптоми самі по собі насторожують і стають приводом для візиту до лікаря. До того ж, на тлі розвитку захворювання у людини можуть розпочатися панічні атаки та фобії.

А тому пропонуємо дізнатися більше про основні симптоми, які можуть проявитися у хворих на дане порушення. мозочкова дизартрія

Які має дизартрія симптоми?

Існують такі захворювання, як алалія та дизартрія. Вони дуже схожі між собою, бо мають схожі симптоми. Однак у них є одна фундаментальна відмінність, про яку важливо сказати одразу. Алалія - ​​це порушення, при якому з боку мови страждають лексика та граматика. А тепер пропонуємо дізнатись, які основні симптоми має дизартрія.

Які симптоми має порушення мови:

  • не змикання губи, мимовільне випадання язика;
  • також навпаки можливе занадто сильне стиснення губ;
  • людина говорить у ніс без видимих ​​медичних причин;
  • порушення мовного дихання. Людина може задихатися, намагаючись щось сказати;
  • звуки в мові спотворюються;
  • проблеми з вимовою слів;
  • Гидова голосу.

При цьому варто відзначити, що симптоматика також залежить від того, якого виду дизартрію. Тому важливо з’ясувати, які є різновиди захворювання.

Які має дизартрія види та форми?

На даний момент встановлено, що порушення мови має досить велику класифікацію. Тому важливо, щоб різновид хвороби встановлював досвідчений лікар. Це важливо насамперед тому, що від цього залежить правильність та ефективність лікування. Тому пропонуємо дізнатися, які існують види розладу.

Які бувають види порушення мови:

  • Коркова дизартрія. Вона небезпечна тим, що в дітей віком можуть знижуватися напрацьовані когнітивні здібності. Однак визначити її легко, оскільки для неї характерні гугнявий голос та повільна мова. Також паралельно спостерігаються проблеми з вимовою приголосних.
  • Бульбарна дизартрія. Для неї властиві гугнявість голосу, невиразна мова та порушення дихання. Якщо хвороба прогресує, можуть початися проблеми з ковтанням.
  • Псевдобульбарна дизартрія. Також має повільну та стрімку мову. Підвищується тонус мови, через що людині важко вимовляти шиплячі та голосні.
  • Екстрапірамідна дизартрія. У хворих постійно змінюється швидкість мови. Крім того, він регулярно повторює одні й ті самі фрази та слова. Можна помітити, що у пацієнта часто погіршується його психоемоційне здоров’я.
  • Мозочкова дизартрія. Для цієї форми захворювання характерна неритмічність мови. Наприклад, у словах відсутні наголоси, а також постійно змінюється тональність голосу. Крім цього, людина може скаржитися на труднощі у пережовуванні їжі.
  • Моторна дизартрія. Крім порушення промови, у хворого можуть спостерігатися проблеми з моторикою. Часто причиною виникнення стає поразка мозку.

Порушення мови може виникати з різних причин. Зокрема, це можуть бути розсіяний склероз, інфекції, невроз або черепно-мозкові травми. Тому важливо вчасно звернутися за допомогою до невролога. дизартрія стертая

Які особливості має стерта дизартрія?

Якщо дизартрія стерта, то фахівець зможе швидко її впізнати та призначити ефективне лікування. А все тому, що це форма, яка має поки що не більший ступінь виразності симптомів. Лікар також враховує цей фактор при збиранні анамнезу пацієнта. Тому з’ясуємо класифікацію хвороби за ступенем тяжкості та виразності основних симптомів.

Які бувають ступеня ураження мовного апарату:

  • Стертий. Має мінімальний прояв та невеликі проблеми з промовою.
  • Середній ступінь. Є проблеми з артикуляцією, невиразність мови. Голос може бути тихим. – Анартрія. Повна відсутність мови. Лише окремі звуки.

Дізартрія при інсульті та після нього

У разі поразки мовних зон кори мозку починаються проблеми з промовою. Тому дизартрія стає частим супутником людей, які пережили інсульт. Однак дизартрія після інсульту далеко не завжди проходить безвісти. Хоча, за офіційною статистикою, існує ймовірність щонайменше 55%, що мова відновити вийде. Однак це залежить від форми тяжкості, з якою зіткнувся пацієнт.

Наприклад, для легкої форми ймовірність відновлення мовного апарату становить 90%, а середньої – 75%. Причому ця статистика стосується саме людей, які перенесли інсульт. Головне не опускати руки та звернутися за допомогою до фахівця. Сучасна медицина розвинена достатньо, щоб надати хворому професійну допомогу. Але багато залежить і від настрою самого пацієнта, оскільки до інсульту більше схильні люди похилого віку.

Чи лікується дизартрія?

Відразу слід сказати, що це захворювання остаточно виліковно який завжди. Однак, залежно від причини виникнення, можна прогнозувати результат. Також важливо пам’ятати, що лікування має призначати лікар. І тому він може призначити пройти деякі обстеження. Зокрема, не обійтися без МРТ, КТ та електроміографії.

Крім того, якщо діагноз дизартрія поставлений форум не допоможе. Не варто звертатися за порадами користувачів у мережі Інтернет. Таким чином, можна лише нашкодити та дати можливість порушенню мови розвиватися далі. У результаті це може призвести до повної відсутності мови в людини. Особливо якщо йдеться про дитину.

Допомогти вилікувати недугу допоможе лише кваліфікований лікар, який знає анамнез пацієнта. Тому краще не зволікати і записатися на консультацію фахівця за першої ж можливості. моторна дизартрія

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Чи може з'явитися дизартрія у дітей?

Так, у дітей дизартрія також може виникнути. Однак діагностувати її буває важче, ніж у дорослих. Особливо в тих випадках, коли мова ще сама по собі слабо розвинена. Тому важливо не займатися лікуванням самостійно, а звернутися до лікаря. Тільки він може встановити такий діагноз.

Бульбарна і псевдобульбарна дизартрія - це те саме?

Ні, це дві абсолютно різні форми захворювання. Для псевдобульбарної дизартрії характерні інші ознаки, незважаючи на схожість назв. Наприклад, при цій формі захворювання частіше виникають проблеми при вимові шиплячих. А ось нудота та слабкість можуть виникати у хворого в обох випадках порушення мови.

Стерта дизартрія - це початкова стадія захворювання?

Так, умовно, якщо дизартрія стерта, її можна назвати початковою стадією. Однак тільки тому, що вона поки що має слабку вираженість симптомів. При цьому цей розлад мови має властивість прогресувати з часом. А тому потрібно вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою, щоб симптоми не стали ще сильнішими.

Дизартрія може призвести до втрати мови?

Так, якщо дизартрію не лікувати, це може призвести до повної відсутності мови. Особливо, якщо розлад мови виник на тлі пережитого інсульту або сильної травми голови. Тому важливо швидше розпочати лікування та пройти всі обстеження, які призначить фахівець. Завдяки цьому можна швидше повернутися до нормального життя.