

Психічне здоров’я – це важлива складова нормального життя кожної людини. Дуже важливо берегти його, оскільки від нього залежить навіть фізіологічний стан. Однак деякі люди все одно ігнорують порушення в роботі свого психічного здоров’я, доки ознаки не стають явними. Навіть оточуючі можуть не помічати змін у настрої та поведінці людини до певного моменту. А все тому, що не всі захворювання такі очевидні, як лудоманія або булімія.
Гіпоманія - це особливий психічний розлад, який навіть близьких людей може ввести в оману. Адже поведінка людини у цьому випадку суттєво відрізняється від інших захворювань. І навіть більше того, оточуючим спершу може здаватися, що у хворого навпаки піднесений настрій.
Насамперед слід з’ясувати, що таке гіпоманія особистості. Гіпоманія – це легка форма манії, яка характеризується піднесеним настроєм та нетипово підвищеною активністю. Здавалося б, що гарний настрій та активний спосіб життя не можуть бути якимось психічним порушенням. Однак у цьому випадку візуально позитивна поведінка людини не має нічого спільного з добрим здоров’ям. І навіть навпаки, може спричинити неприємні наслідки.
Гіпоманія це простими словами – нетипове і не властиве людині піднесений настрій, висока активність та продуктивність. Наприклад, хворий може відмовлятися від сну на користь роботи, відчуваючи приплив енергії. Часто може виникати відчуття, що чим він менше спить, тим вища його активність і кращий стан. При цьому у хворого є почуття повного і стабільного благополуччя.
Слід знати, що очевидна гіпоманія – це початкова стадія манії. У той же час манія – це повна протилежність депресії. Тобто неадекватно та стабільно підвищений настрій, більше схожий на психоемоційне збудження. Це стан, який потребує своєчасного лікування, оскільки тягне за собою низку інших захворювань. Зокрема, зазвичай за манією слідує біполярний розлад.
А тому, говорячи про те, що таке гіпоманія – психологія, слід розуміти, що це лише початок проблеми. Відмінність полягає лише в ступені симптомів, оскільки вони поки що мають легшу форму. Для того, щоб уникнути подальших наслідків, потрібно вчасно діагностувати розлад і приступити до лікування. В крайньому випадку може початися ланцюжок різних психічних захворювань, які можуть призвести до суїциду. Тож не варто ігнорувати таке несерйозне на перший погляд захворювання.
Вважається, що гіпоманія – це психологія. Насамперед тому, що захворювання є легшою та початковою формою манії. До того ж, спочатку епізоди піднесеного настрою та підвищеної активності мають короткочасний характер. Наприклад, тимчасовий відрізок, у якому симптоми сильно виражені, може тривати як кілька годин, і кілька днів. Однак призвести до таких змін можуть різні причини.
Намагаючись з’ясувати, що таке гіпоманія у психології, варто розуміти, що викликати її можуть як депресія, так і зміни в мозку . А тому діагностикою та лікуванням розлади більшою мірою займаються саме психіатри. Також пропонуємо дізнатись, які причини виникнення має гіпоманія.
Гіпоманія може бути симптомом біполярного та прикордонного розладу особистості.
Гіпоманія - це коротко кажучи, поведінка, яка не властива людині. У той самий час, ПРЛ – це прикордонний розлад особистості. При ньому людина схильна до тривожності, нестабільності та імпульсивних вчинків. За статистикою ВООЗ приблизно 10% хворих на ПРЛ гинуть внаслідок суїциду. І тут варто зважати на те, що гіпоманія часто стає симптомом прикордонного розладу особистості.
Тобто тривожність і депресивність може змінитися різке підвищення настрій і продуктивність. Тому дуже важливо спостерігати за пацієнтом, щоб уникнути негативних наслідків. Адже людина із ПРЛ часто сама не розуміє, що з нею відбувається. А тому у будь-якому випадку важливо вчасно звернутися по допомогу.
Гіпоманія - це простими словами, розлад психіки, що має свої ознаки та причини. А оскільки причини виникнення можуть бути різними, гіпоманія симптоми також має різні. Пропонуємо дізнатись, які симптоми може мати синдром.
Також варто звернути увагу, що хворий схильний говорити безперервно, перебиваючи інших людей. Крім того, це може бути симптомом СДВГ.
В Інтернеті можна знайти багато інформації про те, що визначити синдром можна самостійно. Однак, це зовсім не так. У разі розладу гіпоманія тест завжди носить поверхневий характер. За бажання можна пройти його для самоконтролю, але діагноз має ставити спеціаліста. Тим не менш, пропонуємо дізнатися, які питання може містити тест для самоконтролю.
Лікування даного психічного розладу завжди полягає у цілому комплексі дій. Насамперед тому, що завдання фахівця не дати перерости синдрому на маніакальну стадію. Тому крім медикаментів часто призначаються фізіотерапія та робота з психотерапевтом. Залежно від причин виникнення захворювання до лікування можуть підключитися психіатр і невролог. Однак це тільки в тих випадках, коли хвороба має самостійний характер.
Якщо гіпоманія розлад особистості виник на тлі будь-якої фобії або прийому психотропних речовин, то спершу усувається причина. Оскільки без цього адекватне лікування синдрому неможливе.