лудоманія

Лікування гіпоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Гіпоманія: симптоми, лікування та відмінності від манії

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Гіпоманія - що це?

Психічне здоров’я – це важлива складова нормального життя кожної людини. Дуже важливо берегти його, оскільки від нього залежить навіть фізіологічний стан. Однак деякі люди все одно ігнорують порушення в роботі свого психічного здоров’я, доки ознаки не стають явними. Навіть оточуючі можуть не помічати змін у настрої та поведінці людини до певного моменту. А все тому, що не всі захворювання такі очевидні, як лудоманія або булімія.

Гіпоманія - це особливий психічний розлад, який навіть близьких людей може ввести в оману. Адже поведінка людини у цьому випадку суттєво відрізняється від інших захворювань. І навіть більше того, оточуючим спершу може здаватися, що у хворого навпаки піднесений настрій.

Насамперед слід з’ясувати, що таке гіпоманія особистості. Гіпоманія – це легка форма манії, яка характеризується піднесеним настроєм та нетипово підвищеною активністю. Здавалося б, що гарний настрій та активний спосіб життя не можуть бути якимось психічним порушенням. Однак у цьому випадку візуально позитивна поведінка людини не має нічого спільного з добрим здоров’ям. І навіть навпаки, може спричинити неприємні наслідки.

Гіпоманія це простими словами – нетипове і не властиве людині піднесений настрій, висока активність та продуктивність. Наприклад, хворий може відмовлятися від сну на користь роботи, відчуваючи приплив енергії. Часто може виникати відчуття, що чим він менше спить, тим вища його активність і кращий стан. При цьому у хворого є почуття повного і стабільного благополуччя.

явна гіпоманія

Гіпоманія та манія – основні відмінності

Слід знати, що очевидна гіпоманія – це початкова стадія манії. У той же час манія – це повна протилежність депресії. Тобто неадекватно та стабільно підвищений настрій, більше схожий на психоемоційне збудження. Це стан, який потребує своєчасного лікування, оскільки тягне за собою низку інших захворювань. Зокрема, зазвичай за манією слідує біполярний розлад.

А тому, говорячи про те, що таке гіпоманія – психологія, слід розуміти, що це лише початок проблеми. Відмінність полягає лише в ступені симптомів, оскільки вони поки що мають легшу форму. Для того, щоб уникнути подальших наслідків, потрібно вчасно діагностувати розлад і приступити до лікування. В крайньому випадку може початися ланцюжок різних психічних захворювань, які можуть призвести до суїциду. Тож не варто ігнорувати таке несерйозне на перший погляд захворювання.

Розлад гіпоманія в психології

Вважається, що гіпоманія – це психологія. Насамперед тому, що захворювання є легшою та початковою формою манії. До того ж, спочатку епізоди піднесеного настрою та підвищеної активності мають короткочасний характер. Наприклад, тимчасовий відрізок, у якому симптоми сильно виражені, може тривати як кілька годин, і кілька днів. Однак призвести до таких змін можуть різні причини.

Намагаючись з’ясувати, що таке гіпоманія у психології, варто розуміти, що викликати її можуть як депресія, так і зміни в мозку . А тому діагностикою та лікуванням розлади більшою мірою займаються саме психіатри. Також пропонуємо дізнатись, які причини виникнення має гіпоманія.

Чому може виникнути розлад

 • генетична схильність;
 • гормональні порушення;
 • реактивність нервової системи;
 • інтоксикація психотропними речовинами;
 • Інфекції;
 • фізичні травми;
 • Стреси;
 • Як симптом деяких психічних розладів.

Гіпоманія може бути симптомом біполярного та прикордонного розладу особистості. гіпоманія в prl

Гіпоманія в PRL

Гіпоманія - це коротко кажучи, поведінка, яка не властива людині. У той самий час, ПРЛ – це прикордонний розлад особистості. При ньому людина схильна до тривожності, нестабільності та імпульсивних вчинків. За статистикою ВООЗ приблизно 10% хворих на ПРЛ гинуть внаслідок суїциду. І тут варто зважати на те, що гіпоманія часто стає симптомом прикордонного розладу особистості.

Тобто тривожність і депресивність може змінитися різке підвищення настрій і продуктивність. Тому дуже важливо спостерігати за пацієнтом, щоб уникнути негативних наслідків. Адже людина із ПРЛ часто сама не розуміє, що з нею відбувається. А тому у будь-якому випадку важливо вчасно звернутися по допомогу.

Які має гіпоманія симптоми?

Гіпоманія - це простими словами, розлад психіки, що має свої ознаки та причини. А оскільки причини виникнення можуть бути різними, гіпоманія симптоми також має різні. Пропонуємо дізнатись, які симптоми може мати синдром.

Які симптоми може мати хвороба

 • Піднесений настрій;
 • підвищена балакучість;
 • дратівливість;
 • скорочений час нічного сну;
 • прискорене розумове сприйняття;
 • швидка переробка інформації, що надходить;
 • Надмірна рухливість.

Також варто звернути увагу, що хворий схильний говорити безперервно, перебиваючи інших людей. Крім того, це може бути симптомом СДВГ. гіпоманія це коротко

Які має гіпоманія ознаки?

Гіпоманія – розлад особистості, що має цілком конкретні ознаки. Однак, крім цього, їх слід розділяти за рівнем виразності та характером течії. Наприклад, симптоми повинні бути яскраво виражені та помітні оточуючим протягом 4 днів. Крім того, як ознака повинні виступати не менше трьох симптомів одночасно за цей період. А тому, у разі таких розладів як гіпоманія, ознаки повинен визначати лікар.

Тест на гіпоманію

В Інтернеті можна знайти багато інформації про те, що визначити синдром можна самостійно. Однак, це зовсім не так. У разі розладу гіпоманія тест завжди носить поверхневий характер. За бажання можна пройти його для самоконтролю, але діагноз має ставити спеціаліста. Тим не менш, пропонуємо дізнатися, які питання може містити тест для самоконтролю.

Що може говорити про наявність синдрому

 1. Потрібно менше часу для сну;
 2. Що менше сну, то більше приплив бадьорості;
 3. Вища впевненість у собі;
 4. Робота приносить більше задоволення, ніж зазвичай;
 5. З’явилося багато ідей та підвищилася креативність;
 6. Людина стала значно більш комунікабельною;
 7. Підвищена сексуальна активність;
 8. Людина набагато більше і невгамовно говорить;
 9. Думки в голові перетинаються одна з одною;
 10. Менше терпіння та більше дратівливості.

Гіпоманія це простими словами

Чи буває гіпоманія від антидепресантів?

Насамперед, гіпоманія може бути симптомом прийняття психотропних речовин. А тому вона часто виникає на тлі вживання антидепресантів. Всі подібні речовини націлені на те, щоб покращити стан та настрій пацієнта. Через це у хворого на депресію або інший розлад, під час лікування антидепресантами, дійсно може виявитися гіпоманія. У цьому випадку краще звернутися до лікаря, щоб він замінив препарат.

Гіпоманія у дорослих: лікування розладу

Лікування даного психічного розладу завжди полягає у цілому комплексі дій. Насамперед тому, що завдання фахівця не дати перерости синдрому на маніакальну стадію. Тому крім медикаментів часто призначаються фізіотерапія та робота з психотерапевтом. Залежно від причин виникнення захворювання до лікування можуть підключитися психіатр і невролог. Однак це тільки в тих випадках, коли хвороба має самостійний характер.

Якщо гіпоманія розлад особистості виник на тлі будь-якої фобії або прийому психотропних речовин, то спершу усувається причина. Оскільки без цього адекватне лікування синдрому неможливе.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Чи може виникнути гіпоманія від антидепресантів?

Так, від антидепресантів гіпоманія виникає як побічний ефект. Якщо це сталося, необхідно звернутися до лікаря, який їх призначив. Фахівець замінить препарат або призначить медикаменти для усунення симптомів. Однак не варто очікувати, що симптом сам пройде, оскільки він у цьому випадку може посилитися.

Чи буває гіпоманія при ПРЛ?

Так, при Прл гіпоманія є досить частим симптомом. В цьому випадку тривожний і пригнічений стан може різко змінюватися на підвищену активність. При цьому в анамнезі пацієнта лікування розладу полягатиме в усуненні причини. Тобто медперсонал боротиметься спершу з прикордонним розладом особистості, щоб усунути гіпоманію.

Чи має гіпоманія симптоми, помітні оточуючим?

Так, всі симптоми гіпоманії будуть помітні оточуючим та близьким людини. Зокрема тому, що у хворого спостерігається не властива йому підвищена активність та приплив енергії. Більше того, хворим на цей синдром властиво невгамовно говорити і перебивати інших людей. Також у них проблеми з терплячістю та підвищена дратівливість.

Чи потребує гіпоманія в лікуванні?

Так, лікування гіпоманії має бути своєчасним та ефективним. Розлад має властивість прогресувати, переростаючи на більш серйозні стадії. Гіпоманія може перерости в маніакальну стадію, яка піддається лікуванню значно важче. Крім того, можуть виникнути інші серйозні психічні захворювання, такі як біполярний розлад або депресія.