лудоманія

Лікування гемблінг залежності

гарантовано

Запишись просто зараз!

Клептоманія: причини, симптоми та як лікувати недугу

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке клептоманія?

Психіка - це тонка матерія, яка при порушенні її роботи може винаходити химерні форми прояву. Однак так здається тільки на перший погляд, оскільки будь-які відхилення від норми надалі стають справжньою проблемою. При цьому вони можуть мати не таку просту діагностику, як лудоманія. Адже за залежності від азартних розваг близькі порівняно швидко можуть усвідомити, що сталося. А ось клептоманія цим похвалитися не може, оскільки її представники можуть роками приховувати свою недугу.

Крім того, хворі й самі не одразу розуміють, що з ними відбувається. Адже юридично, дії, які він вчиняє - це порушення закону. І це при тому, що раніше подібні вчинки для нього не були властиві. А тому пропонуємо скоріше дізнатися, що за хвороба клептоманія і як відрізнити її від крадіжки.

Клептоманія - це хворобливе та імпульсивне бажання вкрасти що-небудь. Бажання виникає спонтанно, через що передбачити дію неможливо. Причому воно може бути настільки ірраціональним і раптовим, що навіть слідчі не зможуть визначити мотив. Цікаво, що речі, які крадуть хворі, зазвичай їм по кишені. Тобто ніщо не завадило б людині, яка страждає на цей розлад, просто купити цей предмет.

Для того, щоб зрозуміти, що означає клептоманія, може допомогти простий приклад. Знаменита співачка Брітні Спірс до лікування часто крала речі, не розуміючи навіщо. Наприклад, копійчані запальнички з автозаправки, перуку з магазину для дорослих і навіть шуби. Хоча, очевидно, що вона може собі дозволити такі радощі життя.

За розладу клептоманія програма лікування залежить від багатьох факторів. Наприклад, від статі та віку пацієнтів. Це пов’язано з тим, що на захворювання частіше страждають жінки. А тому все носить строго індивідуальний характер. клептоманія це

Що таке клептоманія у дітей?

Якщо у дитини проявляється клептоманія, що це саме вона, часом, батьки навіть не здогадуються. У дітей її складніше діагностувати через поведінкові чинники. Дитина може бути просто неслухняною або ж цілеспрямовано вивчати межі дозволеного. Для дітей властиво вивчати навколишній світ, вони можуть красти, щоб дізнатися, що за цим послідує. Простими словами, щоб побачити реакцію батьків і дізнатися, чи буде за це покарання.

Крім того, маленькі діти самі по собі часто крадуть, оскільки ще не розуміють, що це погано. Таким чином, клептоманія у дітей має свою специфіку. Також вона має досить багато відмінностей, що вимагає іншого підходу в лікуванні. Проте, її можна діагностувати й успішно вилікувати. А тому пропонуємо почати з пошуку причин розладу.

Які має клептоманія причини?

Багатьом цікаво, від чого розвивається клептоманія. По-перше, вона може виникнути з психологічних причин або фізіологічних. По-друге, це може бути ознакою мазохізму. Людина з такими схильностями підсвідомо шукає покарання за свої вчинки. Також ситуація може бути зворотною, коли хворий хоче домінувати, роздаючи нічого не варті йому речі. А тепер пропонуємо з’ясувати, які ще клептоманія має причини.

Які причини може мати розлад:

 • Замкнутість і соціопатія;
 • Перенесене сексуальне насильство в дитинстві;
 • Афективні порушення;
 • Невроз;
 • Афект-респіраторні напади;
 • Суїцидальні нахили;
 • Порушення ідентифікації особистості;
 • Нестача співпереживання в дитячому віці;
 • Бажання привернути до себе увагу у дітей;
 • Нервовий тик;
 • Енурез;
 • Гіпоталамо-гіпофізіарний синдром;
 • Вегетосудинна дистонія.

За діагнозу клептоманія психосоматика не виключається, проте вона є іншою хворобою, що має свої причини. У будь-якому разі розлад психіки потребує професійної допомоги. клептоманія програма

Чи має клептоманія симптоми?

Оскільки клептоманія - це хвороба, вона має свої симптоми. Саме за ними оточуючі та лікар зможуть визначити це захворювання. Труднощі полягають у тому, щоб зазвичай хворі крадіжки здійснюють поодинці. Крім того, це не чарівно знайомі люди, а великі магазини, що тільки ускладнює процес діагностики. Проте пропонуємо з’ясувати, які має клептоманія симптоми.

Які основні симптоми має хвороба:

 • Імпульсивне нав’язливе бажання вкрасти будь-що;
 • Отримання задоволення до, під час або після крадіжки;
 • Почуття провини і сором, які приходять через деякий час;
 • Бажання зізнатися у скоєному;
 • Бажання позбутися вкрадених речей.

Хворі не залишають собі предмети, які вони вкрали. Вони можуть їх як дарувати, так і викидати. Важливо розуміти, що таким людям все одно, що красти. Задоволення приносить процес, а не факт володіння «трофеєм».

Клептоманія у дітей: особливості прояву

Дитяча клептоманія сильно відрізняється від дорослої. Насамперед тим, що їхній характер і поведінка тільки формується. При цьому крадіжки відбуваються набагато частіше, ніж у дорослих людей. Також красти можуть діти із забезпечених сімей, які ні в чому не мають потреби. Таким чином, вони намагаються привернути до себе увагу батьків, які багато працюють, рідко бувають удома.

Учені дійшли висновку, що в дітей причини клептоманії можуть бути такими: депресія, сумовитість буднів, гіперопіка, бажання привернути увагу, заборони, психопатія. На жаль, діти, які страждають на цю недугу в дитинстві, часто починають красти в дорослому віці. Також вони частіше за здорових дітей мають проблеми із законослухняністю. що таке клептоманія у дітей

Тести при діагностуванні клептоманії

При постановці діагнозу клептоманія тест не інформативний, через що в сучасній практиці практично не використовується. Крім того, відсутні будь-які медичні тести для самоконтролю. Наявність реального діагнозу може встановити тільки лікар під час очної консультації. Зазвичай у разі підозри на цю хворобу можуть направити до психіатра і невролога. Невролог потрібен для того, щоб дізнатися, чи є супутні діагнози, наприклад, вегетосудинна дистонія (ВСД).

Чи є у хвороби клептоманія лікування?

На сьогодні не існує будь-якої ефективної програми, яка змогла б до кінця вилікувати недугу. Це стосується як дорослих людей, так і дітей. Саме з цієї причини так важливо відразу бити на сполох, якщо в людини запідозрено клептоманію. Вона може переростати у форми, які погіршуватимуть якість життя хворого й оточення. Проте існують методики, які допоможуть пом’якшити або прибрати симптоматику.

Однак у разі діагнозу клептоманія як лікувати вирішує тільки фахівець. Важливо, щоб він зібрав анамнез пацієнта, а потім призначив схему лікування. Це може бути як психотерапія, так і медикаменти. У будь-якому разі грамотний медперсонал зможе допомогти хворому скоротити кількість нападів. клептоманія як лікувати

Лікування клептоманії в домашніх умовах

Як уже йшлося вище, хвороба клептоманія лікування, яке б на 100% прибрало епізоди крадіжки, не має. Однак це зовсім не означає, що на походи до лікаря можна не витрачати час. Досвідчені фахівці почнуть із пошуку причини, щоб усунути та мінімізувати психічний розлад. А тому ігнорувати необхідність у консультації з медиком не варто. Що раніше почнеться лікування, то менше шансів, що хвороба прогресуватиме.

Крім того, багато хто намагається дізнатися при діагнозі клептоманія що це за хвороба. Пошуки корисної інформації не повинні закінчитися самолікуванням. Будь-які поради з мережі Інтернет не мають цінності, оскільки можуть тільки нашкодити людині. Водночас професіонали підбирають лікування в індивідуальному порядку. Відповідно, за такого підходу більше шансів на успіх.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Клептоманія у дітей і у дорослих проявляється однаково?

Ні, у дітей клептоманія проявляється по-іншому, оскільки в основі лежать інші причини. Зокрема, діти скоюють крадіжки в друзів чи батьків значно частіше. Крім того, в основі може бути бажання привернути увагу або дізнатися межі дозволеного. Однак схильність до цієї хвороби дійсно формується в дитинстві.

Чи має розлад клептоманія лікування?

Так, лікування клептоманія має, проте воно полягає в усуненні симптомів. Наразі поки що не існує методу, який допоміг би усунути недугу на 100%. Тому застосовуються різноманітні схеми лікування, суть яких полягає в позбавленні людини симптомів. Тобто лікування полягає в тому, щоб прибрати епізоди крадіжки зовсім або мінімізувати їхню частоту.

Чи небезпечне захворювання клептоманія?

Так, небезпека клептоманії полягає насамперед у тому, що вона значно погіршує якість життя. При цьому психічний розлад має властивість прогресувати, збільшуючи кількість і серйозність епізодів крадіжки. До того ж, крадіжка - це порушення закону, яке карається залежно від ступеня тяжкості. І далеко не завжди беруть до уваги реальний факт хвороби у людини.

Чи правда, що клептоманія - це хвороба?

Так, якщо людина здійснює імпульсивні, часом дивні, крадіжки без видимого мотиву, то це хвороба клептоманія. Однак варто відрізняти клептоманію від банального злодійства. Такий діагноз може поставити тільки лікар після консультації з хворим. Крім того, тільки фахівець може призначити лікування.