лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Розлад особистості – причини появи та способи лікування

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Розлади особистості: причини та лікування

Мозок людини за багаторічну історію медицини та за високого рівня сучасних технологій так повністю і не вивчений. Але з кожним роком таке захворювання, як розлад особистості, проявляється у великої кількості людей. Як виявляється хвороба і чи може вона серйозно зашкодити людині? Чи лікується кожен розлад так само, як лудоманія? Про це ми розповімо у статті.

Розлад особистості

Що такий розлад особистості

Психіка людини – це складний механізм, який працює за своїми правилами. Розлади особистості це збої у психічній діяльності, що відбиваються на поведінці. Хвороба зачіпає кілька сфер і викликає порушення у мисленні, почуттях та діях людини.

Види розладів особистості

За міжнародною класифікацією, яку використовують психотерапевти, прийнято виділяти для розладу особистості види, які поділяють на 3 основні категорії: А, В та С.

Категорія А – ексцентричні розлади особистості

  • Шизоїдне
  • Параноїдальний
  • Шизотипове

Категорія В

  • Емоційне чи прикордонне
  • Колеблені або нарцисичне
  • Театральні – істеричне та антисоціальне

Категорія С

  • Тривожні – обсесивно-компульсивне та уникаюче
  • Панічне або залежне

Як лікують розлади особистості

Терапія пацієнтів, які мають діагноз розлад особистості, відбувається у кілька етапів. У кожному окремому випадку лікар проводить ретельну діагностику та тестування. Це допомагає для хвороби розлад особистості лікування підібрати індивідуальне, з урахуванням усіх потреб та особливостей пацієнта.

Медикаментозне лікування розладу особи призначає лікар після повного обстеження. Існує кілька груп препаратів, що застосовуються для стабілізації стану пацієнта.

Нейролептики

Надають заспокійливий ефект на нервову систему. Ліки усувають позиви до прояву агресії та дратівливість. Пацієнт перестає реагувати на тригери, які раніше викликали бурхливу реакцію.

Седативні

Такі препарати відмінно заспокоюють центральну нервову систему та знімають постійну нервову напругу, стабілізують сон. У пацієнта зникають фобії, і загальний стан хворого покращується. Зникають симптоми депресії та тривожності.

Антипсихотики

Ліки впливають на нервову систему і регулюють психомоторне збудження пацієнта. Такі препарати застосовують при шизофренії, щоб зняти напади марення та галюцинацій.

Ноотропи

Відновлюють розумову діяльність, значно покращують загальний стан та допомагають боротися зі стресом.

10 ознак розладу особистості

Перші ознаки розладу особистості можна помітити під час спілкування. З такими людьми складно спілкуватися, оскільки будь-якої хвилини їх настрій може змінитися. Чи серед ваших знайомих є такі люди? Не поспішайте ставити діагноз самостійно! Фахівці враховують сукупність 10 основних проявів розладу особистості.

Ознака перша – немає взаєморозуміння з оточуючими

Люди, у яких починається розлад особистості, не хочуть сприймати слова оточуючих. Вони чують у них те, що бажають чути. Причина – невпевненість у собі чи почуття переваги. Основні симптоми розладу особистості – невміння чути інших, нетерпимість, агресія та постійні суперечки з будь-якого питання.

Ознака друга – спотворене сприйняття реальності

Бо люди з розладами особистості сприймають слова оточуючих так, як хочеться їм, свій статус у суспільстві вони також оцінюють неправильно. Розлад особистості сильно змінює сприйняття людиною слів друзів, близьких та колег. Нарцису здається, що його все звеличують. А невпевнена людина думає, що оточуючі її знецінюють і принижують.

Ознака третя – люблять псувати навколишнім настрій

Практично всі розлади особистості відрізняються тим, що характер псується. Зробити спойлер серіалу знайомим, які тільки-но почали перегляд. Або останньої миті скасувати зустріч, порушуючи плани інших. Така поведінка – прояв нарцисичних та обсесивно-компульсивних розладів особистості.

Ознака четверта – не вміють приймати відмову

Слово «ні» людиною не сприймається апріорі. Такі люди не приймають відмову та не розуміють почуття та бажання інших. Багатьом дівчатам знайомі ситуації, коли нав’язливий кавалер переслідує та чергує біля під’їзду. Така поведінка типова для тих, хто має антисоціальний або прикордонний розлад особистості.

Ознака п’ята – виставляти себе жертвою

Уникати відповідальності за свої вчинки, розповідаючи про тяжке дитинство і роблячи винними батьків – типова поведінка людей із розладом особистості. Особливо до такої поведінки схильні ті, хто має параноїдні, антисоціальні чи залежні розлади особистості.

Розлад особистості

Ознака шоста – труднощі в особистих відносинах

Від того, який саме діагноз розлад особистості поставлений, залежить емоційна сфера людини. Істероїдний та залежний розлад характеризуються надто сильною прихильністю до партнера. А уникаючий, шизоїдний, нарцисичний, антисоціальний та деякі інші розлади – навпаки, емоційною холодністю. Такий дисбаланс відбивається на особистих відносинах і часто руйнує їх.

Ознака сьома – труднощі у зміні себе

Люди, які мають ознаки розладу особистості, не можуть розвиватися і зростати професійно. Зміна дається їм вкрай складно. Виняток – прикордонний розлад особистості, який добре піддається лікуванню з допомогою психотерапії. Люди після проходження курсу повністю позбавляються порушень психіки.

Ознака восьма – перекладання провини

З цією ознакою добре знайомі сімейні психологи та наркологи. Коли на прийом приходить пара, партнер із компульсивним розладом завжди звинувачує свою дружину/чоловіка у всіх проблемах. Якщо вказати людині на її власні помилки, вона все одно звинувачуватиме в них партнера та оточуючих.

Ознака дев’ята – постійна брехня

Розлад особистості це турбота про свої почуття і повне небажання думати про почуття оточуючих. Люди з антисоціальним розладом особистості схильні до відвертої постійної брехні. Їх не лякає страх бути викритими в обмані, і під час викриття вони розігрують драматичну сцену, щоб переконати співрозмовника у своїй правоті.

Ознака десята – спотворене уявлення про реальність

Хворі з шизоїдним або шизотипічним розладом не сприймають навколишнє оточення реально. Їхнє уявлення про світ засноване на фантазіях. Своє місце у суспільстві такі люди не визначають правильно. Їх часто наздоганяє депресія через невідповідність реальності та внутрішнього світу фантазій, якому вони живуть.

Що таке розпад особистості

Багато розладів особи піддаються корекції, а деякі повністю виліковуються. Але є стан, у якому хворий неспроможна контролювати себе. Розпад особистості – це зміна свідомості, спричинена ендогенними процесами з дисоціацією афектів та мислення. Говорячи простою мовою, пацієнт втрачає людську подобу, стає некерованим і неконтрольованим.

Усі розлади особистості тією чи іншою мірою мають ознаки розпаду. Деякі стани вимагають тривалого лікування із застосуванням комплексу психотерапії та прийому препаратів. Пам’ятайте, що самолікування є небезпечним, якщо ви помітили у себе або близьких симптоми розладу особистості. Своєчасне звернення до психотерапевта допоможе вчасно розпочати лікування та зупинити розвиток розладу тяжку форму.

Висновок

Діагноз розлад особистості – це не вирок! Сучасні методи лікування допоможуть вам і вашим близьким впоратися з недугою. Самостійно впоратися із проблемою без допомоги професіоналів неможливо. Поліпшіть якість свого життя, звернувшись до лікаря!

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Як зняти діагноз розлад особистості?

Якщо після курсу лікування ознаки розладу особи зникли, пацієнту призначається спеціальна комісія. Необхідно написати заяву на ім'я головного лікаря медустанови, де пацієнт проходив лікування. Або звернутися до начмеда чи завідувача амбулаторії. За результатами комісії буде ухвалено рішення залишити або зняти діагноз.

Чи можна не лікувати прикордонний розлад особистості?

Однією з найнебезпечніших для самих хворих є саме прикордонні розлади особистості. Супутні захворювання при таких порушеннях – депресія та біполярний розлад. Хворий перебуває у стані, у якому він може вчинити суїцид у час. Саме тому прикордонні розлади варто лікувати у стаціонарі, щоб убезпечити пацієнта.

Як зрозуміти, що я маю розлад особистості?

Самостійно встановити діагноз, звичайно ж, неможливо. Розлад особистості – це поєднання безлічі факторів. Але якщо ви помітили у себе: постійний неконтрольований гнів, агресію, тривожність варто звернутися до психотерапевта. Фахівець проведе діагностику за допомогою тестів та спростує чи підтвердить наявність розладу особистості.

Чи можна здати на права, якщо є розлад особистості?

Не всі розлади особистості є протипоказанням до нормального повноцінного життя. Якщо психічний розлад не затяжний і носить хронічну форму, пацієнту можна керувати транспортним засобом. Для отримання дозволу необхідно звернутися до лікаря.