лудоманія

Лікування лудоманії

Гарантовано

Запишись прямо зараз!

Боязнь людей: особливості фобії, причини та лікування

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Антропофобія: розглянемо особливості розладу

За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна восьма людина страждає на будь-які психічні розлади. Зібрати повний список, щоб перерахувати всі людські фобії, дуже важко. Однак найпоширеніші стани, такі як астрофобія або лудоманія, вже вивчені та добре лікуються. Наприклад, страх людей - це невротичний розлад, який також відноситься до захворювань, що піддаються лікуванню. Відомо, що з ним стикалися щонайменше 13% від усіх, хто звернувся за допомогою.

Але, як називається страх людей правильно? Ця недуга називається антропофобія і вона більш поширена, ніж може здатися на перший погляд. А тому буде ще цікавіше дізнатися, як виникає і лікується цей невротичний стан.

Антропофобія

Що таке антропофобія простими словами?

Може здатися дивовижним, але бувають люди, які бояться людей. Причому це не рідкість. З цією фобією може зіткнутися будь-який підліток чи доросла людина. Цікаво, що захворювання не проявляється у дитинстві, проте його зачатки формуються саме у цей період. Цьому можуть сприяти різні чинники, починаючи від батьківських методів виховання і закінчуючи негативним досвідом в оточенні однолітків.

Якщо максимально спростити, антропофобія – це невротичний нав’язливий стан, який змушує боятися оточуючих людей. І важливо тут те, що фобія проявляється постійно та безпідставно. Страждала недугою страшно не просто перебувати в громадському місці, а навіть зустрічатися зі знайомими людьми. Це тонка грань, яка відокремлює антропофобію від соціофобії, оскільки їх часто плутають. У той же час, це зовсім різні діагнози, що мають різні причини розвитку та способи лікування.

Чому виникає антропофобія: основні причини

Важливо пам’ятати, що страх спілкування з людьми не виникає на рівному місці. У цього завжди є причина і шукати її необхідно у дитинстві хворого. Також критичні моменти можуть виникати вже у більш зрілому віці, проте це відбувається рідше. А тому пропонуємо дізнатися, чому може виникати страх людей.

Розглянемо причини виникнення фобії

  • Психічні травми, пережиті в дитинстві;
  • Пережите насильство в сім’ї чи в суспільстві;
  • Булінг з боку однолітків або дорослих;
  • Низька самооцінка та невпевненість у собі;
  • Відчуття слабким і нездатним постояти за себе;
  • Різні залякування в дитинстві. Наприклад, неправильний підхід у вихованні дитини;
  • Людина була ізольована від соціуму на певний період.

В останні роки психологи дійшли висновку, що розлад може мати «спадковий» характер. Мається на увазі копіювання чадом поведінки батьків. Крім того, частим супутником захворювання є депресія.

Як проявляється антропофобія - симптоми та стадії фобії

Відразу варто звернути увагу на те, що людина, яка боїться суспільства, може успішно це приховувати. Особливо спочатку розвитку фобії чи її перших стадіях. Однак у занедбаних випадках хворий може місяцями відмовлятися виходити з дому чи відповідати на дзвінки. У медичній практиці були випадки, коли люди, переважно похилого віку, не залишали межі будинку роками. Тому пропонуємо з’ясувати, які стадії має страх людей і якими симптомами це супроводжується.

Які стадії розвитку має антропофобія

  • Легка. Ця стадія зовсім непомітна оточуючим. Людина може відчувати страх, дискомфорт або навіть прискорене серцебиття перед тим, як зробити соціальну дію. Але він усвідомлює, що загрози немає, докладає мінімальних зусиль і самостійно справляється із симптомами.
  • Прогресуюча. На цьому етапі зміни у поведінці можна визначити візуально, перебуваючи поряд із людиною. Він патологічно боїться відвідувати певні місця, в яких сталася подія, що травмує. Намагається уникати людей, із якими сталася неприємна ситуація. Починається тахікардія, почуття агресії, плаксивість, підвищене потовиділення, тремтіння в кінцівках і тілі.
  • Запущена. Навіть спілкування з родичами та близькими людьми рівноцінно виходу із зони комфортно. Хворий відмовляється залишати приміщення та не йде на контакт. У цьому випадку лікування є обов’язковим і примусовим.

Чому важливо подолати страх спілкування з людьми?

Навіть говорячи про першу стадію, можна помітити, як погіршується якість життя хворого. Безумовно, це позначається на впевненості у собі та ускладнює проблеми у комунікації з іншими людьми. Наприклад, людина, яка боїться людей, намагається рідше відвідувати місця, які раніше були улюбленими. Він отримує менше вражень, повільно, але впевнено замикаючись у собі. На жаль, страх людей – це нав’язливий стан, який має властивість прогресувати.

А тому вжити заходів необхідно у будь-якому випадку. Питання лише тому, які методи будуть доречні цьому етапі. На думку фахівців, у деяких випадках буде достатньо профілактики. Тоді лікарі рекомендують уникати стресу, різних емоційних навантажень та знайти заняття, яке дозволяє розслабитись. Однак у всіх інших потрібна допомога фахівця, який з’ясує стадію та призначить схему лікування.

Антропофобія

Антропофобія - як позбутися недуги?

Антропофоб не завжди усвідомлює, що він хворий. На початкових етапах він відчуває легке відчуття дискомфорту. Іноді приходить до висновку, що цей стан є нормальним і буває у всіх. А тому потрібно шукати причину, щоб позбутися недуги швидко. Адже небажання виходити з квартири може бути викликане зовсім іншими та навіть побутовими факторами.

Тільки у тих випадках, де лікар встановив діагноз, фобія боязнь людей буде її симптомом. Тому якщо ви помічаєте за собою дані симптоми та дива у поведінці, то краще пройти діагностику.

Як подолати страх перед людьми самостійно

Для того щоб дізнатися, як перестати боятися людей, потрібно визначити багато факторів. Насамперед, виявити психологічні проблеми, тригери та з’ясувати, чи немає супутніх проблем зі здоров’ям. Антропофобія – це лише один невроз, але часто у пацієнта може спостерігатися відразу кілька фобій. Тому займатися самолікуванням не рекомендується, щоб не посилити ситуацію. Буде набагато краще займатися профілактикою, якщо невротичний стан мінімально позначається на повсякденному житті.

Фобія людей: розглянемо методи лікування

Антофобія – це вид захворювання, яке добре вивчене. Тому труднощі у діагностиці та лікуванні виникають вкрай рідко. Винятком є лише запущена стадія, яка потребує примусового обстеження. Тоді звернення до фахівців є обов’язковим. Тому пропонуємо дізнатися, яке може мати антропофобія лікування.

Основні методи лікування недуги

  • Психотерапевтична допомога. Зазвичай антрофобія не доходить до крайнього ступеня розвитку. Тому достатньо допомоги психотерапевта, який допомагає знайти корінь проблеми та ліквідувати її;
  • Медикаментозний спосіб. Також цей метод лікування можна назвати комбінованим. У цьому випадку проблема опрацьовується разом із психотерапевтом, а антидепресанти та транквілізатори допомагають закріпити ефект. Госпіталізація можлива лише у крайньому випадку.

Висновок: коли страх людей потребує лікування?

Ми з’ясували, як називається фобія страх людей і чим вона відрізняється від соціофобії. Побоювання суспільства – це досить частий симптом, який добре піддається лікуванню. Тому немає сенсу терпіти незручності і краще відразу звернутися до фахівця. Крім того, час лікування залежить ще й від стадії, на яку звернувся за допомогою пацієнт. Іноді лише кілька місяців терапії з психотерапевтом допомагають назавжди вирішити проблему.

Таким чином, звертатися за допомогою потрібно відразу ж, як це почало позначатися на якості життя. Досвідчені фахівці завжди зможуть допомогти, швидко усунувши недугу.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Чи буває страх людей у дітей?

Ні, фобії остраху людей у дітей не буває, проте зароджується вона саме в цей період. Існує багато факторів, які можуть спровокувати виникнення невротичного розладу вже у дорослої людини. Зокрема, це може бути насильство, буллінг, події, що травмують психіку, тощо. Тому важливо правильно виховувати дітей.

Чи може виявлятись антропофобія у підлітків?

Так, прояв антропофобії можливий вже у підлітковому віці, а не лише у зрілих людей. Проте симптоми виникнення розладу в людей завжди однакові. Хворі намагаються уникати спілкування з людьми та бояться залишати межі свого будинку. На крайніх стадіях люди перестають спілкуватися з близькими, оскільки відчувають непідконтрольний страх відповідати на дзвінок.

Чи можна подолати страх спілкування з людьми самостійно?

Так, побороти страх спілкуватися з людьми можна, якщо йдеться про легкий дискомфорт. У цьому випадку комунікація не вимагає особливих зусиль, оскільки людина може впоратися з собою. Наприклад, він усвідомлює, що нічого поганого не відбувається і загрози немає.

Якщо людина антропофоб, то чи обов'язково медикаментозне лікування?

Ні, антропофоби найчастіше потребують психотерапевтичного, а не медикаментозного лікування. Проте все залежить від стадії та складності проблеми, з якою звернулася людина. Іноді, достатньо сеансів із психотерапевтом, а іноді допомагають антидепресанти та транквілізатори. Схема лікування призначається індивідуально.