лудоманія

Лікування гемблінг залежності

гарантовано

Запишися зараз!

Деперсоналізація симптоми: що це таке?

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке деперсоналізація?

Деякі захворювання значно поширеніші, ніж може здатися на перший погляд. Зокрема, деперсоналізація особистості - це розлад, на який за офіційною статистикою страждає 1-2% населення Землі. При цьому воно не настільки помітне оточуючим, як лудоманія або інші захворювання. І навіть сама людина, яка страждає на цей синдром, не завжди розуміє, що з ним відбувається. З цих причин захворювання важко діагностувати на ранніх стадіях.

Однак, незважаючи на це, воно викликає інтерес навіть у тих людей, хто до нього не схильний. А все тому, що це синдром, за якого люди перестають бути собою. Він заважає хворим жити своїм життям, оскільки позначається на їхньому світовідчутті. Тому пропонуємо розібратися, що є деперсоналізацією і чи піддається вона лікуванню.

Деперсоналізація – це психопатологічний симптом, який полягає у порушенні самосприйняття. Люди, які страждають на цю недугу, стають відчуженими, позбавленими яскравих життєвих фарб і емоцій. Однак варто звернути увагу, що цей синдром часто є симптомом, а не самостійною хворобою. Більше того, він часто йде пліч-о-пліч з таким дисоціативним розладом, як дереалізація. При цьому вони можуть виникати з тих самих причин, а також мати схожі ознаки.

Деперсоналізація простими словами - це відчуття, при якому людина не почувається такою, як раніше. Часто пацієнти кажуть, що почуваються, як у кіно чи як уві сні. При цьому втрачається зв’язок зі своїм тілом та зовнішнім світом. Розлад може мати як короткий епізодичний характер, і бути постійним. Хворим воно сильно заважає жити, оскільки порушуються сприйняття та відчуття предметів.

Наприклад, іноді сильно збільшується больовий поріг. Тобто людина не одразу відчуває біль, що досить небезпечно. Також можуть притуплятися смакові рецептори, дотик та інше. А тому, якщо деперсоналізація має постійний характер, необхідна допомога фахівців.

Які види деперсоналізація?

Психічне розлад має кілька видів, що дозволяє легше діагностувати захворювання. Крім того, при правильній та своєчасній постановці діагнозу лікар зможе призначити ефективне лікування. Вигляд деперсоналізації пацієнт може визначити самостійно, оскільки оцінка симптомів має суб’єктивний характер. Тому пропонуємо швидше дізнатися, які бувають різновиди розладу.

Які існують види захворювання

  • Автопсихічна деперсоналізація. Для синдрому характерне порушення сприйняття своєї особистості та власного «Я».
  • Алопсихічна деперсоналізація. І тут у людини порушується сприйняття зовнішнього світу. Прояв схожий на синдром дереалізації.
  • Соматопсихічна деперсоналізація. Цей вид відрізняється від інших різновидів тим, що у хворого порушується сприйняття власного тіла. Також може бути порушено сприйняття його функций.

Таким чином, правильно встановивши вигляд, фахівець можна швидше розпочати лікування. Однак спочатку має бути зібраний анамнез. Тому важливо не ігнорувати інші супутні симптоми. деперсоналізація як вийти

Які має деперсоналізація симптоми?

Складність діагностування деперсоналізації у тому, що це симптоми носять суб’єктивний характер. А тому людина може здаватися іншою відстороненою або зміненою, але ніяк не хворою. Таким чином, важливо, щоб страждаючий синдромом зміг сам вчасно звернутися за допомогою. Цей психічний розлад не просто ускладнює життя, позбавляючи його фарб та емоцій, а може спричинити погіршення стану. Зокрема, може початися затяжна депресія, яка згодом може призвести до суїциду.

Однак цього можна уникнути, якщо вчасно пізнати ознаки розладу. Тому пропонуємо дізнатися, які симптоми може мати хвороба.

Які симптоми може мати розлад особистості

  • змінене світовідчуття та відчуття себе самого;
  • оніміння тіла;
  • когнітивні проблеми;
  • відчуття втрати контролю над своїм тілом чи мовою;
  • «Ватові» ноги або голова;
  • відчуття, що різні частини тіла спотворені;
  • відчуття втрати зв’язку зі своїм тілом;
  • притуплення реакцій;
  • Неможливість розпізнати чи передати емоції.

Чи лікується деперсоналізація?

Деперсоналізація особистості чудово піддається лікуванню. Однак важливо визначити, що стало своєрідним «запуском» для цієї проблеми. Оскільки важливо визначити причини, чому було запущено механізм захисту через деперсоналізацію або дереалізацію. А тому з’ясуємо, чому може виникати цей симптом у дорослих.

Чому може виникнути захворювання

  • емоційне насильство у дитинстві;
  • фізичне насильство, у тому числі в сім’ї;
  • тяжкохворі батьки;
  • несподівана смерть близької людини;
  • Батьки, які мають серйозні психічні порушення.

Загалом це може бути будь-який стрес, який справив серйозний вплив на психіку. Крім того, синдром може мати хронічний характер, якщо спричинений органічними причинами. Зокрема, якщо є негативний вплив на мозок. У цьому випадку надовго позбутися проблеми набагато складніше і часом неможливо. приклад деперсоналізації

Яке має деперсоналізація лікування?

Якщо поставлений діагноз, деперсоналізація як лікувати вирішує тільки лікар. Саме він має зібрати анамнез пацієнта, щоб побачити повну клінічну картину. Зазвичай цим займається лікар психіатр або психотерапевт, залежно від глибини проблеми. Однак, крім цього, хворому може бути рекомендовано пройти консультацію у невролога, а також низку діагностик. Наприклад, з метою виключення внутрішнього впливу на мозок, може бути призначено пройти МРТ.

Також деперсоналізація лікування має не завжди просте та швидке, що потрібно розуміти. Іноді для усунення неприємного симптому може знадобитися 1 курс медикаментів, а буває, що може вимагати півроку та більше. Все залежить від кожної конкретної нагоди, через що лікування підбирається індивідуально. А зараз пропонуємо дізнатися, що може застосовуватись для лікування синдрому.

Які методи можуть застосовуватися для лікування розладу

  • робота з психотерапевтом. Можуть знадобитися когнітивна, поведінкова, сенсорна чи психодинамічна методика.
  • медикаменти. Часто для лікування призначають антидепресанти, ноотропні та седативні засоби.

Деперсоналізація - лікування в домашніх умовах

Говорячи про діагноз, деперсоналізація як позбутися стану знають лише фахівці. У домашніх умовах стійкої ремісії домогтися неможливо. А все тому, що деперсоналізація лікування в домашніх умовах не може мати. Окрім терапії, яку не провести в домашніх умовах, медики призначають препарати. Більшість із них є ліками суворої відпустки, тому придбати їх без рецепта не вдасться.

А тому, якщо у вас деперсоналізація що робити, вирішувати повинен лікар. Можливо, на тлі стресу виник невроз, який і спричинив цей симптом. У цьому та подібних випадках стійку деперсоналізацію прибере лише лікування препаратами, які є ефективними на сьогодні. деперсоналізація лікування в домашніх умовах

Чи інформативний при діагнозі деперсоналізація тест Нуллера?

Для встановлення діагнозу деперсоналізація тест не завжди інформативний. У мережі Інтернет він включає лише 16 поверхневих питань, які можна поставити собі самостійно. Однак цінність він має лише у тому випадку, якщо опитувальник заповнював лікар при консультації з пацієнтом. Адже він бачить реакції людини, а тому може давати об’єктивніші відповіді на запитання.

Але за власним бажанням можна пройти тест на деперсоналізацію безкоштовно, щоб задовольнити цікавість. Головне лише при цьому не ставити собі діагноз самостійно, а звернутися по допомогу. Тоді можна буде пройти лікування, щоби повернутися до нормального життя.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Чи має деперсоналізація лікування в домашніх умовах?

Ні, лікування деперсоналізації в домашніх умовах категорично заборонено. Насамперед тому, що зібрати анамнез і призначити правильне лікування може лише лікар. Більше того, лише фахівець може провести терапію та призначити низку медичних препаратів. Тому краще одразу звернутися до медика, щоб скоріше отримати ефективне лікування розладу.

Деперсоналізація та дереалізація - це те саме захворювання?

Ні, при деперсоналізації у пацієнта змінено відчуття себе та свого внутрішнього «Я». У той самий час, при дереалізації зміни більше стосуються зовнішнього світу, оскільки він здається штучним. Однак обидва ці стани можуть одночасно виступати симптомами. Наприклад, якщо людина пережила сильне емоційне потрясіння.

Чи є при діагнозі деперсоналізація лікування?

Так, лікування деперсоналізації безпосередньо залежить від причини її виникнення. А тому лікарі насамперед намагаються дізнатися, що спричинило виникнення синдрому. А вже залежно від цього фактора призначається ефективне лікування. Однак варто розуміти, що в найсерйозніших випадках позбутися цього стану практично неможливо.

Чи ефективний для встановлення діагнозу деперсоналізація тест?

Так, для діагностики деперсоналізації тест може бути ефективним. Однак лише у тому випадку, якщо він проводився лікарем. Для самостійної діагностики жодний тест із мережі Інтернет не підходить. Навіть якщо це тест Нуллера, спеціально призначений для виявлення дереалізації та деперсоналізації.