лудоманія

Лікування гемблінг залежності

гарантовано

Запишись просто зараз!

Трипофобія: особливості та симптоми

Лудоманія Залежність

igromania

Гемблінг Лікування

ludomania

Iгроманія Лікування

medic

Лікування Лікування

review

Що таке трипофобія у людини?

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зафіксувала вже понад 500 різновидів фобій. І це тільки крім психічних розладів, на які страждають сучасні люди. На жаль, цей реєстр тільки зростає і деякі страхи людей дійсно можуть здивувати. Насамперед тому, що фобія - це не така очевидна хвороба, як лудоманія. Залежність від азартних розваг - це досить вивчений стан, для якого є найрізноманітніші методи лікування.

Водночас, трипофобія - хвороба, яка часто навіть не діагностується. І далеко не тому, що її так складно виявити. А тому, що багато людей навіть не підозрюють про те, що вона у них є. Наприклад, через те, що жодного разу не доводилося стикатися з її тригером. Тому пропонуємо докладніше дізнатися, що таке трипофобія і як вона проявляється у людей.

Трипофобія - це боязнь великої кількості отворів у різних об’єктах (пінка на каві, черепашки). Вона виникає у людей різного віку і статі, але у літніх зустрічається частіше. І тут важливо розуміти, що, як і всі фобії, боязнь кластерних отворів має панічний характер. Тобто страх у людини неконтрольований і від одного виду тригера людині стає погано. Відповідно, вона намагається уникати його, щоб полегшити свій стан хоча б частково. що таке трипофобія у людини Якщо у людини боязнь дірок, трипофобія не завжди може діагностуватися. Насамперед тому, що має велику важливість саме ступінь вираженості симптомів. Є різниця між неприємними відчуттями та панічним станом, сильним страхом. У людей, які мають такий діагноз, навіть може розвиватися тахікардія.

Тобто якщо при запиті трипофобія фото в інтернеті лякає людину, то це ще не діагноз. Адже людям властиво боятися того, що їм не зрозуміло. Тому багатьом цікаво, що таке трипофобія, через що вона з’являється і як з нею боротися.

Чи має трипофобія причини?

Перше, що потрібно розуміти, чим викликана трипофобія у людей сперечаються досі. Існують різні теорії та припущення від учених, деякі з яких прийняті на офіційному рівні. Спроби позбутися фобії формуються саме на цих відомостях. Однак усе це лише припущення, які часто йдуть прямо в еволюційну психологію. А тому пропонуємо дізнатися, які версії сьогодні вважаються найімовірнішими.

Говорячи про хворобу трипофобія, від чого вона з’являється, намагаються з’ясувати фахівці по всьому світу. За офіційною версією, це пов’язано з нашою генетичною пам’яттю. Є таке поняття, як еволюційна психологія. Саме від неї походить багато цікавих припущень про те, чому сучасні люди переживають ті чи інші стани. Наприклад, під час дощу багатьом людям хочеться спати тому, що під зливою хижаки не полюють.

Щодо трипофобії, припускають, що раніше в кластерних отворах люди бачили загрозу. У них могли ховатися змії, небезпечні комахи тощо. При цьому цікаво, що є й інші фактори ризику, які сприяють виникненню хвороби. Пропонуємо дізнатися про них більше.

Чому у людей може виникати ця фобія:

  • Травми, перенесені в дитинстві;
  • Спадкова схильність;
  • Похилий вік;
  • Наявність дуже глибоких пор або вугрової висипки у близьких людей. Тобто людина боїться, що може зіткнутися з цією хворобою.

За статистикою, схильними до фобії є 90% людей. У 10% населення вона проявляється в панічній формі.

Трипофобія - що це простими словами?

У 2018 році з’явилося ще одне припущення, від чого з’являється трипофобія. Цього разу це ніяк не пов’язано з генетичною пам’яттю людини. З цієї причини, якщо версія вченої підтвердиться, то це докорінно змінює справу. Дослідженнями займалася Стелла Лоренцо, яка звернула увагу на нетиповість симптомів. Тобто у піддослідних, які допомагали в дослідженнях, зіниці при вигляді небезпеки не розширювалися, а звужувалися.

Також було встановлено, що в людей, які дивляться на кластерні отвори, дихання сповільнюється. Організм ніби замикається від неприємного зовнішнього чинника, намагаючись відгородитися від нього. Ці процеси забезпечуються роботою парасимпатичної нервової системи. Якщо сильно спростити, то замість страху перед об’єктом виникає відраза. Тому цілком імовірно, що розлад можуть виключити зі списку фобій. боязнь кластерних трипофобія

Чи має симптоми хвороба трипофобія?

Дізнавшись, що таке трипофобія, цілком логічно, що людей може цікавити симптоматика. Адже зовсім не обов’язково, що неприємне зображення в мережі Інтернет - це саме хвороба. Найчастіше, це просто неприємний стан, який не має наслідків. Крім того, паніка у здорових людей теж не виникає. Тож пропонуємо дізнатися, які явні симптоми має трипофобія.

Які симптоми проявляються у хворого:

  • Сильний неконтрольований страх при вигляді тригера. Людині здається, що є небезпека, хоча вона відсутня;
  • Виникнення тривалої тривоги у людини. Вона може тривати 6 місяців і більше;
  • Спроби уникати тригер. Аж до соціальної ізоляції. На цьому етапі вже необхідна допомога фахівців.

Трипофобія - як позбутися хвороби?

На жаль, донині немає способу, який дозволив би людині назавжди позбутися розладу. Цей феномен у науковому колі тільки досліджується. І як видно, вчені часом приходять до протилежних думок. А тому здійснюється тільки симптоматичне лікування. Якщо встановлено діагноз трипофобія, як лікувати вирішує лікар психіатр.

Завдання фахівця спочатку полягатиме в тому, щоб зібрати повний анамнез пацієнта. Можливо, розкриються захворювання психіки, які поклали початок розвитку хвороби. Наприклад, невроз, депресія тощо. Також має значення спадкова схильність. Особливо в тих випадках, коли в роду вже є людина, яка страждає на цю фобію.

Для лікування зазвичай застосовують седативні та заспокійливі засоби. Часто фахівці виписують антидепресанти. Однак це допомагає тільки в комплексі з психотерапією. від чого з’являється трипофобія

Чи має трипофобія лікування в домашніх умовах?

Як говорилося вище, за статистикою до цієї хвороби схильні 90%. Однак при цьому трипофобія у людини не може виникати на рівному місці. Крім того, якщо її запустити, то вона починає прогресувати, ускладнюючи хворому життя. А тому вкрай важливо не упустити цей момент і вчасно звернутися по допомогу.

Також якщо встановлено трипофобію, через що вона могла виникнути, вирішує лікар. Припущення відбувається після того, як фахівець побачить всю клінічну картину. А тому трипофобія лікування в домашніх умовах мати не може. Якщо є труднощі, що ускладнюють життя, то потрібно звертатися до лікаря.

Чи буває тест на трипофобію?

Важливо враховувати, що стосовно діагнозу трипофобія тест, який складається з картинок, не може бути інформативним. Це лише зображення, які знаходяться в мережі. Також не може розповісти про справжній стан пацієнта опитувальник. На жаль, багато людей цього не розуміють і самостійно ставлять собі діагнози. Водночас похід до фахівця буде куди ефективнішим і швидшим.

Тому, якщо є симптоми, які заважають жити, то краще звернутися до лікаря. Тільки комплексний підхід допоможе усунути недугу. До того ж, що швидше звернутися, то швидше зникнуть симптоми. А вже після цього людина зможе нормально жити, не реагуючи так гостро на тригер. У деяких випадках комплексне лікування допомагає максимально усунути прояв хвороби на довгий період.

Тож не варто ігнорувати недугу, а краще звернутися по кваліфіковану допомогу.

Також вам можуть бути цікаві ці статті:

Чи може трипофобія виникнути у дітей?

Так, виникнення трипофобії у дітей можливе, але малоймовірне. У цьому випадку, найімовірніше, діти копіюють поведінку дорослих. Дослідження, проведені на цю тему, привели до висновку, що розлад з більшою ймовірністю виникне у дорослого. Причому що ближче до літнього віку, то більший шанс появи цієї хвороби.

Чи є у хвороби трипофобія причини?

Так, існує кілька основних теорій, які може мати причини трипофобія. Перша говорить про те, що це фобія, безпосередньо пов'язана з генетичною пам'яттю людини. Тобто наголос робиться на еволюційну психологію. Друга свідчить про те, що це не фобія, а відраза. Проте більш точні дослідження відбуваються й досі.

Трипофобія у людини може бути спадковою?

Так, у людини трипофобія може мати спадковий характер. Однак це лише один із чинників, який впливає на її виникнення. Також можуть бути супутні хвороби, які спровокували її прояв. Наприклад, частими супутниками є неврози та інші фобії. Водночас хвороба у дітей або онуків може не проявитися зовсім, що важливо пам'ятати.

Чи має хвороба трипофобія лікування?

Ні, на жаль, досі немає лікування хвороби трипофобія. Це пов'язано з тим, що досі в наукових колах не можуть встановити причини її появи. А тому поки що лікарі займаються симптоматичним лікуванням популярної фобії. Зокрема, призначають заспокійливі, седативні та антидепресанти. Також ефективною вважається психіатрія.